Τετράστερη Λάρισα 2012

Η Λάρισα 2012 φιλοξένησε τον Ολυμπιακό Χειμαδίου και τον νίκησε με 4-1. Την νίκη την "κλείδωσε" από το πρώτο αφού το σκορ ήταν 3-0.  Μέσα σε οκτώ λεπτά οι γηπεδούχοι σκόραραν 3 γκολ.

Στο 30' ο Κίτσιος Δ. με δυνατό σουτ, στο 35' ο Τσιάκος με "λόμπα" θα κρεμάσει τον πορτιέρο και στο 38' πάλι ο Κίτσιος Δ. με σουτ. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στην επανάληψη. Στο 50' ο Λίταινας θα μειώσει σε 3-1. Το τελικό 4-1 θα γίνει πέντε λεπτά μετα με το πλασέ του Παϊτέρη.Μάλιστα η Λάρισα 2012 είχε και δοκάρι με τον Κίτσιο Δ.

Λάρισα 2012 (Θοδωρής Στεργιάδης): Πατέτσος, Φλώρος Β. (72′ Φλώρος Ν.), Φλώρος Παντ., Φλώρος Αντ., Βασιλείου, Νταής, Φλώρος Παν. (80′ Κίτσιος Π.), Παϊτέρης, Σκέντζας (65′ Στρατής), Τσιάκος, Κίτσιος Δ.

Ολυμπιακός Χειμαδίου (Κώστας Παπαρίζος): Κλέιβι, Τόπης Π., Τόπης Αν., Δαλαμπύρας (46′ Σεβδαλής), Θεοχαρίδης, Καραντώνης Ελ., Νούσιος Γ. Β., Καραντώνης Γ., Σούμας (55′ Γκοργκόλης), Λίταινας Αντ., Τσιάκος (65′ Λίταινας Στ.).

Διαιτητική τριπλέτα: Τσιτσανούδης, Νατσιούλας, Στεργίου.