Έμειναν στο μηδέν

Το Ελευθεραί φιλοξένησε την Προοδευτική Ανάβρας σε ένα παιχνίδι που τελείωσε χωρίς γκολ (0-0). Οι φιλοξενούμενοι απείλησαν πρώτοι στο 5' με τον Κουρούκα και στο 20' με τον Χονδροδήμο.

Η απάντηση ήρθε πέντε λεπτά μετά με το σουτ του Φουσίκα να χτυπάει στο δοκάρι και με ακόμη ένα σουτ του Μέκρα Γ. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι σκόραραν αλλά το γκολ του Καβαδία θα ακυρωθει. Ο Μαλλιάρας στο 80' θα χάσει ένα τετ-α-τετ και την ευκαιρία να πάρουν το "διπλό".

Ελευθεραί (Κώστας Ταξιάρχης): Μπακαρός, Στρατίου, Κατσαβριάς (45' Καραγιάννης), Σαράντης, Μέκρα; Χ., Δήμου (60' Νταμπώσης), Μέκρας Γ., Σχινάς, Καβαδίας, Φουσίκας, Θεοδώρου (72' Λεμονής).

Προοδευτική Ανάβρας (Κώστας Τσιοτινός): Φιλοκώστας, Μαγαλιούλης, Μαλλιάρας, Δεσπόπουλος, Χαϊδούλης, Γκέρτ (55' Μπαρούτζας), Κότσιας, Χονδροδήμος (75' Παρλάτζας), Γιαννουλέας, Κουρούκας, Σιμούλης (90' Ζαχαράκης Π.).

Διαιτητική τριπλέτα: Κορέστης, Γκαρέλης, Πατέτσος.