Ισόπαλο το ντέρμπι κορυφής

Λάρισα 2012 και Κίσσαβος Συκουρίου ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 2-2. Έτσι η Λάρισα 2012 θα πέσει απο την κορυφή στην 2η θέση ένα βαθμό πίσω απο το Αργυροπούλι.

Το σκορ θα ανοίξει με  την "οβίδα" του Κόκκινου για το 0-1 στο 15'. Οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση και απείλησαν με τους Παϊτέρη και Νταή.

Τελικά τα κατάφεραν στο 2ο λεπτό της επανάληψης με σουτ του Παϊτέρη. Όμως οι φιλοξενούμενοι θα περάσουν πάλι μπροστά στο σκορ με τον Γουριώτη στο 65'. Το τελικό 2-2 θα γίνει στο 70' με την κεφαλιά του Ξαφάρα.

Λάρισα 2012 (Θοδωρής Στεργιάδης): Ιοδανίδης, Φλώρος Β., Φλώρος Π., Φλώρος Αντ., Βασιλείου, Ξαφάρας, Μπέης , Φλώρος Παν. (70' Στρατής (90' Γεωργίου), Παϊτέρης, Τσιάκος, Κίτσος.

Κίσσαβος Συκουρίου (Γιάννης Μάγγος): Φαρμάκας, Γουριώτης, Αγγέλης, Ανδρώνης, Αλμυρούλης (15' λ.τ. Γκανάτσιος), Κάτσας, Κυριάκος, Πικούλης, Κόκκινος (80' λ.τ. Κακαγιάννης), Τασιός (50' Λανάρας), Κουκουτσέλος.

Διαιτητής: Τζήλος. Βοηθοί: Καραμπούλας, Μακρής.