Έλαμψε το αστέρι

Ο Αστέρας Τυρνάβου φιλοξένησε και νίκησε τον Παναγροτικό Νίκαιας με 3-0. Όλα τα γκολ τα πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο.

Του Βασίλη Παπαχατζή

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Τσακίρης Κ. Είχε δοκάρι για τους γηπεδούχους. Στο 20’ θα γίνει το 1-0 με δράστη τον Γκαραγκούνη Λ. Μετά από πάσα του Γκαραγκούνη Σπ. Το 2-0 θα γίνει στο 23’ με ατομική ενέργεια του Γκαραγκούνη Σπ., ενώ το τελικό 3-0 θα γίνει στο 38’ με πλασέ του Πάσιου.

Στην επανάληψη χάθηκαν ευκαιρίες και απο τις δύο ομάδες. Πρώτα οι γηπεδούχοι με τους Γκαραγκούνη Λ. Και Τσακίρη Κ. Και οι φιλοξενούμενοι με τους Παπακώστα και Ολομάνι.

Αστέρας Τυρνάβου (Θανάσης Παπακωνσταντίνου): Μπαντής Β., Γκαραγκούνης Χ., Φουντούνας (85′ Γκαραγκούνης Ι.), Γκαραγκούνης Β., Καρατζούνης, Καρακώστας, Τσακίρης Κ., Γαλάνης, Πάσιος Π., Γκαραγκούνης Σπ. (55′ Τσακίρης Β.), Γκαραγκούνης Ελ. (80′ Λάζος).

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Κώτσιος): Γρηγορίου, Μπεκιάρης (46′ Τριανταφυλλόπουλος), Γεωργόπουλος, Χονδρονάσιος, Παπακώστας (60′ Παπαχρήστου), Ψαθάς, Πανδρεμένος, Τίκας, Ανδρεόπουλος, Ολομάνι (55′ Καραφέριας), Γκερλιώτης.

Διαιτητής: Κορέστης. Βοηθοί: Αναστασίου, Τσατσαρώνης.