Ο Μήλιος έφερε το τρίποντο για τις Νεές Καρυές

Πέρασαν νικηφόρα οι Νέες Καρυές από τα Βούναινα με σκορ 0-1. Το μοναδικό γκολ το έβαλε ο Μήλιος στην επανάληψη. Στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά και είχαν δοκάρι μόλις στο 9ο λεπτό με τον Μήλιο.

Στην επανάληψη σειρά των γηπεδούχων για δοκάρι με τον Αγγλόπουλου στο 75’. Στην επόμενη φάση ο Μήλιος θα εκμεταλλευτεί το λάθος του τερματοφύλακα Καραποστόλη και με άδειο τέρμα θα κάνει το τελικό 0-1.

Βούναινα (Χρήστος Γραβάνης): Καραποστόλης, Μουτσιάνας (46’ Φαρμάκας), Ακρίβως, Τσαπράζης Στ., Χατζηλιάδης Γ., Μερτζανίδης, Χριστοδούλου, Τσανάς, Τζιάτζιος (62’ Βαρβατάι), Αγγλόπουλος, Χατζηλιάδης Σ.

Νέες Καρυές (Γιώργος Λίαπης): Παπαδημητρίου, Σέντζας, Ζουμπελούλης, Περδίκης Ν., Καψελός, Περδήκης Σ., Μανώλης (84’ Τσιούτης), Μήλιος (82’ Καραπετσάνης), Σπανός, Τσιρβούλης, Πιστόλας (75’ Γκαντούνας).

Διαιτητής: Τσιτσανούδης. Βοηθοί: Γκανάτσιου, Δεληγιάννη Αλ.