Τρίποντο στην εκπνοή για τους Αμπελόκηπους

Με σκορ 1-0 νίκησαν οι Αμπελόκηποι το Σ.Σ.Ραψάνης. Το μοναδικό γκολ το πέτυχε ο Τσακμακίδης στο 98’! Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι απείλησαν δύο  φορές με τον Τσακμακίδη και με τους Δόνο και Καραούλη δίχως αποτέλεσμα.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι θα μείνουν με δέκα λόγο την αποβολή του Ιωαννίδη κάνοντας έτσι πιο δύσκολο το έργο της ομάδας του. Η Ραψάνη είχε μία καλή ευκαιρία με τον Μπούρο να μην σκοράρει από καλή θέση. Το γκολ μπήκε στο 98’ με σουτ του Τσακμακίδη. Η Ραψάνη κάνει παράπονα για τα λεπτά καθυστερήσεων που κρατήθηκαν.

Αμπελόκηποι (Άκης Ταυλαρίδης): Μπόνομι, Γούτος, Καραούλης, Κουτσοκέρας (65’ λ.τ Σαγάνης), Τσακμακίδης, Ποτόσογλου, Παιζής (75’ Τσιόγκας), Ντέιβιτ, Δόνος, Παλαμίδας (46’ Παπάτζιος).

Σ.Σ.Ραψάνης (Αλέκος Μπατσάρας): Καλογιάννης, Βάρσος, Σινάν, Γκαραγκούνης Δ., Γκαραγκούνης Γ. (98’ Αδάμου), Σινάνι Β., Σινάνι Κ., Φαρμάκας (48’ Ιωάννου), Μπούρος (95’ Γκιώνης), Τσούλκας, Ιωαννίδης.

Διαιτητής: Γιάντσης. Βοηθοί: Τσακνάκη Δ., Μάνος.