Πέρασε από την Νίκαια το Ελευθεραί

Ο Παναγροτικός Δήμου Νίκαιας φιλοξένησε το φορμαρισμένο Ελευθεραί και ηττήθηκε με 0-3. Πρωταγωνιστής ήταν ο Φουσίκας που σκόραρε ένα γκολ και είχε μια ασίστ.

Στο 30’ ο Φουσίκας θα βρει τον Καbβαδία και αυτός θα κάνει το 0-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55’ ο Φουσικάς θα γίνει σκόρερ με ωραία ατομική ενέργεια και το τελικό 0-3 θα γίνει στο 78’ απο τον Λεμόνη. Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι με τον Τριανταφυλλόπουλο όπως και οι φιλοξενούμενοι με τον Σκαπέρδα.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βαγγέλης Κώτσιος): Γρηγορίου, Γεωργόπουλος, Σταυρινάκης (70′ Ψαθάς), Χονδρονάσιος, Παπακώστας, Τίκας, Πανδρεμένος, Ανδρεόπουλος, Καραφέριας (46′ Μπεκιάρης), Ολομάνι (80′ Γκερλιώτης), Τριανταφυλλόπουλος.

Ελευθεραί (Κώστας Ταξιάρχης): Μπακαρός (80′ λ.τ. Χατζήνας), Θεοδώρου, Ευστρατίου, Μέκρας Χρ., Σαράντης, Καραγιάννης, Ευσταθιάδης, Καββαδίας (60′ Λεμονής), Κασνακούδης, Μέκρας Γ. (67′ Σκαπέρδας), Φουσίκας.

Διαιτητής: Κουκούλης. Βοηθοί: Αρχοντής, Γκανάτσιου Ευαγγ.