Νίκη στο σπίτι του το Ελευθεραί

Το Ελευθεραί φιλοξένησε τους Αμπελόκηπους και κέρδισε με 2-1. Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο ήταν αρκετό για να πάρουν την νίκη και τους τρείς βαθμούς.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι απείλησαν με τους Φουσίκα και Καββαδία ενώ οι Αμπελόκηποι με τους Πεζή και Μπαμπατζιά. Στο 45’ ο Καραγιάννης θα ανοίξει το σκορ με απάθειας εκτέλεση φάουλ.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι θα ισοφαρίσουν με τον Μπαμπατζιά στο 60’ ύστερα από ατομική ενέργεια. Όμως στο 68’ ο Μέκρας Γ. με κεφαλιά θα κάνει το τελικό 2-1.

Ελευθεραί (Κώστας Ταξιάρχης): Μπακαρός, Ευστρατίου, Κατσαβριάς, Μέκρας Χ., Σαράντης, Ευσταθιάδης(70’Σκαπέρδας), Καραγιάννης, Μέκρας Γ.( 75’ Τσιγκουριενούδης), Θεοδώρου, Καββαδίας (90’ Λεμονής), Φουσίκας.

Αμπελόκηποι (Άκης Ταυλαρίδης): Βακουφτσής, Γούτος, Δούκας, Καραούλης, Μπλάνας, Δόνος, Μπαμπατζιάς, Ποτόσογλου (75’ λ.τ Κωστομοίρης), Πεζής, Παλαμίδας (10’ λ.τ Σαγάνης), Τσόγκας (46’ λ.τ Κουτσοκέρας).

Διαιτητής: Βασιλός. Βοηθοί: Καραμπούλας, Νίκζας.