Για τον Ριζούλη η νίκη...

Η Δόξα Αργυροπουλίου φιλοξένησε τις Νέες Καρυές 2012 – Ολύμπικ και ενώ βρέθηκε πίσω στο σκορ στην επανάληψη έκανε την ανατροπή (2-1). Έτσι θα πιάσει τις Νέες Καρυές στην τριάδα με 21 βαθμούς. Αυτή η νίκη είναι αφιερωμένη στον Ριζούλη που πρόσφατα έχασε την μητέρα του.

Στο 14’ οι φιλοξενούμενοι θα ανοίξουν το σκορ με σουτ του Σπανού. Αυτό ήταν και το μοναδικό γκολ για το ημίχρονο. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι. Έτσι στο 50’ ο Μπαχτσιβάνος Σ-Χ θα φέρει το ματς στα ίσα με κοντινό πλασέ για να έρθει ο Γωγάκος στο 57’ να κάνει το 2-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Δόξα Αργυροπουλίου (Γιάννης Μιχαλές): Μπαχτσιβάνος Σ-Α, Μπαχτσιβάνος Σ-Χ, Καρράς, Διμέστιχας, Πέρπερας, Τσούτσας Β. (45’ Μεσημέρης), Χατζής, Χαρισούλης, Πίγκας (70’ Μπέλτσιος), Τσούτσας Α. (87’ Γουνάρας), Γωγάκος.

Νέες Καρυές 2012 – Ολύμπικ (Γιώργος Λιάπης): Καλλιμάνης, Ζουμπελούλης, Σέντζας, Περδίκης, Καψελός (85’ Κιούσης), Τσουρής (65’ Μήλιος), Μανώλης (75’ Πράπας), Καραπετσάνος, Σπανός, Τσιρβούλης, Τσινούδης.

Διαιτητής: Κορέστης. Βοηθοί: Αναστασίου, Αρχοντής.