Δεν (Χ)άρηκε κανείς

Αχαρναίκός και Κέρκυρα έμειναν στο 0-0 και έχασαν ευκαιρία αναρρίχησης. Σε μια αναμέτρηση που δεν είχε σπουδαίες φάσεις και ρυθμό, Αχαρναϊκός και Κέρκυρα έμειναν μοιραία στη «λευκή» ισοπαλία στο Μενίδι και, μάλιστα, χωρίς να νιώθουν πως το αποτέλεσμα αδικεί κάποιον από τους δύο.

Η φιλοξενούμενη είχε περισσότερη ενέργεια στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, πήρε πρωτοβουλίες, αλλά εκτός από ένα σουτ του Ντουαλά στο οριζόντιο δοκάρι δεν κατάφερε να απειλήσει περισσότερο τον Παγούδη. Ο Αφρικανός αν και κουρασμένος, έβγαλε το 90λεπτο, αλλά αυτή τη φορά δεν «καθάρισε» για την ομάδα του

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Σίνισα Γκόγκιτς): Παγούδης, Σωτηράκος, Χριστόπουλος, Ιωαννίδης, Χριστοφιλέας, Κωστόπουλος, Αθανασίου (74' Μαρής), Καλογερόπουλος (74' Ταμπάκης), Ματσούκας (86' Αναστασίου), Ομπράντοβιτς, Παβίσεβιτς.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Άγγελος Διγκόζης): Κουτζαβασίλης, Γκομές, Ντιόγκο, Βενέτης, Παρασκευαΐδης, Όμο, Καρντόσο (86' Φάμπιο), Κόντος (65' Μακρίδης), Ζορμπάς, Ντουαλά, Καμπάνταης (59' Σουάνης).

ΔΙΑΙΑΤΗΤΗΣ: Μπλάνας (Μεσσηνίας) Βοηθοί: Λάμιας, Σερεμέτης (Μεσσηνίας).