Ισοπαλία στην Μελιβοία

Φιλοκτήτης Μελιβοίας και Αμπελόκηποι μοιράστηκαν από ένα βαθμό αφού το σκορ έμεινε στο 1-1 όπου ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με το πλασέ του Παλαμίδα στο 15’ ενώ έχασαν εύκαιρες οι Πεζής και Μπαμπατζιάς. Στο 43’ θα γίνει το 1-1 από τον Μυλωνά.

Στην επανάληψη δεν είχαμε γκολ αλλά είχαμε ευκαιρίες από τους γηπεδούχους με τους Πασία και Ντούμο και από την άλλη με τον Πεζή. Μάλιστα η Μελιβοία διαμαρτύρεται για ένα πέναλτι που δεν δόθηκε τα τελευταία λεπτά.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Γιώργος Παπαντωνίου): Γεωργούλας Θωμ., Ρέντζας, Παπαηλιάς, Πλατσάς, Γκουντάρας Ν.(80’ Χαϊδούσης), Μυλωνάς, Γεωργούλας Θεοδ., Γκουντάρας Ηλ., Ντούμος, Πασιάς, Τσαγκάλης (65’ λ.τ Μπουζώνας).

Αμπελόκηποι (Άκης Ταυλαρίδης): Βακουφτσής, Γούτος, Δούκας, Καραούλης, Μπλάνας, Δόνος, Μπαμπατζιάς, Σαγάνης (85’ Τριτάρης), Πεζής, Παλαμίδας (70’ Αθανασάκης), Τσιόγκας (80’ Τόσογλου).

Διαιτητής: Ντελέζος. Βοηθοί: Νάκας, Τσιρογιάννης.