Κόλησαν στο «χ»

Παναγροτικός και Νέες Καρυές 2012 – Ολυμπίκ αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1. Όλα τα γκολ μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο και οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια.

Μόλις στο 12ο λεπτό ο  Παναγροτικός θα ανοίξει το σκορ με τον Χριστοδούλου να κερδίζει το πέναλτι και να το εκτελεί για το 1-0. Μετά από δύο λεπτά ο ίδιος είχε και δοκάρι. Στο 30’ θα γίνει η ισοφάριση από κεφαλιά του Καψαλού.

Στην επανάληψη δεν είχαμε αρκετές ευκαιρίες. Αξιοσημείωτη αυτή στο 60’ όπου ο Τριανταφυλλοπουλος θα πετύχει το δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ.

Παναγροτικός ( Βαγγέλης Κώτσιος) : Σαρακατσάνης, Γεοργόπουλος, Σταβηρνάκης, Ψαρούλης, Χοντρονάσιος, Παντρεμενος, Παπακώστας (35’ λ.τ Τικάς), Χριστοδούλου, Ανδρεόπουλος, Ολομάνι 55΄ Καραφεύγιας), Τριαφυλλόπουλος.

Νέες Καρυές 2012 – Ολυμπίκ (Γιώργος Λιάπης) :  Καλιμάνης, Ζουμπελούλης, Σέντζας, Καψελός, Αθανασίου, Περδήκης, Μανώλης (80’ Γκαντούνας), Μήλιος (65’ Γκούγκλας), Κυνούδης, Τσιριγκούλης, Σπανός (85’ Σιδέρης).

Διαιτητής : Τσιοφλήκη. Βοηθοί :  Αρχοντής, Τέγος Αγγ.