Λάρισα 2012 τεσσάρων αστέρων

Οι Αμπελόκηποι φιλοξένησαν την Λάρισα 2012 και ηττήθηκαν με το εμφατικό 0-4. Μοιρασμένα τα γκολ στα ημίχρονα (Δύο στο πρώτο και δύο στο δεύτερο).

Με το καλημέρα οι φιλοξενούμενοι θα κάνουν το 0-1 με σουτ του Μάντζα ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Παϊτέρης θα κάνει το 2-0. Στο 15’ οι Αμπελόκηποι είχαν δοκάρι με τον Καραούλη.

Στην επανάληψη η εικόνα ήταν ίδια. Στο 60’ ο Τσιάκος θα κλειδώσει την νίκη κάνοντας το 0-3 ενώ το τελικό 0-4 θα το κάνει ο Κίτσιος Δ. Στο 78’. Μάλιστα είχαν την ευκαιρία να κάνουν 5 τα τέρματά τους αλλά ο Δώνος θα αστοχήσει σε πέναλτι στο 90’.

Αμπελόκηποι (Άκης Ταυλαρίδης): Βαυκουφτσής, Γούτος (70 Δούκας), Τσόγκας, Καραούλης, Μπλάνας (50’ Ραχοβίτης), Δώνος, Αθανασάκης, Σαγάνης, Παιζής, Ντελαρόζα, Παλαμίδας (65’ Κώτσογλου).

Λάρισα 2012 (Θοδωρής Στεργιάδης): Ιωρδανίδης, Στρατής (70’ Γεωργίου), Φλώρος Παντ., Φλώρος Αντ., Βασιλίου (46’ Φλώρος Ν.), Δώνος, Μπαής, Παϊτέρης (75’ Κίτσιος Π.) , Μάντζας, Κίτσιος Δ., Τσιάκος.

Διαιτητής: Κουκούλης. Βοηθοί: Γκανάτσιου, Καραμπούλας.