Καθάρισε ο Φουσίκας

Το Ελευθεραί φιλοξένησε τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας και τον κέρδισε με 2-0. Πρωταγωνιστής ο Φουσίκας αφού πέτυχε και τα δυο τέρματα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι απείλησαν με τους Φουσίκα και Καββαδία ενώ οι φιλοξενούμενοι με τους Ρέντζα και Γκουντάρα Ηλ. χωρίς κανένας να πετύχει γκολ.

Στην επανάληψη θα μιλήσει ο Φουσίκας. Πρώτα στο 53’ θα κάνει το 1-0 και στο 65΄με ατομική ενέργεια το τελικό 2-0. Μάλιστα ο Φιλοκτήτης είχε δοκάρι στο 75’ στην κεφαλιά του Ρέντζα.

Ελευθεραί (Κώστας Ταξιάρχης): Μπακαρός, Μαρούδης (80’ Ταυράκος), Κατσαβρίας, Σαράντης, Μέκρας Χ., Καραγιάννης, Ευσταθιάδης, Θεοδώρου (40’ Σκαπερδός), Μέκρας Γ. (70’ Τσκουργιενούδης), Φουσίκας, Καββαδίας.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Γιώργος Παπαντωνίου): Γεωργούλας Θωμ., Πλατσάς, Ρέντζας, Παπαηλιάς, Γκουντάρας Ν., Γεωργούλας Φεοδ., Πασιάς (46’ λ.τ Μηλωνάς), Ντούμος, Τσαγκάλης( 60’ Πασιάς Δ.), Γκουνταράς Ηλ., Καπετάνιος (70’ Μπουζώνας).

Διαιτητής: Μπουμαρσόπουλος. Βοηθοί: Αναστασίου, Ακρίβος.