Έλαμψε ο Αστέρας Τυρνάβου

Ο Αστέρας Τυρνάβου νίκησε εύκολα τον Κίσσαβο Συκουρίου με 3-0 με ένα γκολ και δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο και δύο γκολ στο δεύτερο.

Ο Αστέρας ήταν καλύτερος σε όλο το παιχνίδι. Έτσι στο 28’ ο Γκαραγκούνης Λ. με πλασέ θα κάνει το 1-0. Δύο λεπτά μετά είχε δοκάρι με τον Γαλάνη και στο  45’ με τον Γκαραγκούνη Σπύρο.

Στην επανάληψη συνέχισε να πιέζει και έτσι ο Πάσιος Αντρ. Θα κάνει το 2-0 στο 65’ για να έρθει ο Τσακίρης Κ. Με απευθείας εκτέλεση φάουλ να κάνει το τελικό 3-0.

Αστέρας Τυρνάβου (Θανάσης Παπακωσταντίνου): Παναγιωτόπουλος, Πάσιος Αντρ., Γκαραγκούνης Χαρ., Καρατζούνης, Γκαραγκούνης Βαλ., Λάζος (85’ Φουντούνας), Καρακώστας Σ., Τσακίρης, Γαλάνης (90’ Πάσιος Β.), Γκαραγκούνης Λ., Γκαραγκούνης Σπυρ. ( 60’ Γκαραγκούνης Σωτ.).

Κίσσαβος Συκουρίου (Νίκος Ανδρέου): Φαρμάκας, Αγγέλης Δ. (70’ Αγγέλης Θ.), Γουργιώτης, Αλμηρούλης, Γκανάτσιος, Κάτσας, Ανδρώνης, Κόκκινος, Πικούλης, Λαμάρας (35’ Τάσιος), Κουκουτσέλος (75’ Βλαχογγιάννος).

Διαιτητής: Αγγελούλης. Βοηθοί: Παπαδημητρίου, Ευστρατίου.