Με λυτρωτή τον Γκαραγκουνή η Ραψάνη

Ο Σ.Σ. Ραψάνης φιλοξένησε και κέρδισε τον Όλυμπο Γόννων με 1-0. Το μοναδικό γκολ το πέτυχε ο Γκαραγκούνης Θ. στο πρώτο ημίχρονο.

Με την πρώτη ευκαιρία στο παιχνίδι οι γηπεδούχοι θα σκοράρουν. Στο 12’ ο Σινάνη Κ. Θα εκτελέσει απευθείας φάουλ με τον Γκαραγκούνη Θ. Να παίρνει το ριμπάουντ και να κάνει το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να ισοφαρίσουν αλλά η απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ζάρα θα χτυπήσει το δοκάρι.

Στην επανάληψη σειρά της Ραψάνης για δοκάρι σε απευθείας εκτέλεση κόρνερ με τον Σινάνη Κ. Έτσι το σκορ θα μείνει 1-0.

Σ.Σ.Ραψάνης (Αλέκος Μπατσαράς): Καριώτης, Γκιόνης (47’ Κούβε), Σινάν, Τσούκας, Σηνάνη Β., Σηνάνη Κ., Γκαραγκούνης Γ. (88’ Ιωάννου), Βάρτσος, Γκούμος (90’ Ιωαννίδης), Βασιλιάδης, Γκαραγκούνης Θ.

Όλυμπος Γόννων (Αχιλλέας Μάντζιαρης): Καραναστάσης, Τσιτσιλώνης, Μαρκεγκάι, Τσαπλές, Τσιουτσιούμης, Μάντζιαρης Στ. (58’ Τάχας), Τόι, Ζάρας (79’ Σερήφης), Μάντζιαρης Ν., Κίτσιος, Ριζούλης(75’ Καραούκας).

Διαιτητής:  Χήτος. Βοηθοί: Καρακώστας, Μπουρονίκος.