Μεγάλη ανατροπή το Χειμάδι

Οι Νέες Καρυές 2012 – Ολύμπικ φιλοξένησαν τον Ολυμπιακό Χειμαδίου και ηττήθηκαν με 1-2 αν και προηγήθηκαν  στο πρώτο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι είχαν το πάνω χέρι στο πρώτο ημίχρονο. Στο 29’ άνοιξαν το σκορ με το πλασέ του Περδίκη μέσα από την περιοχή και έχασαν άλλες δύο ευκαιρίες με τους Μήλιο και Καψαλό.

Στην επανάληψη η εικόνα άλλαξε. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 55’ με τον Καραντώνη Γ. για να έρθει στο 75’ ο Παλικάρης με κεφαλιά για να κάνει το τελικό 1-2.

Νέες Καρυές 2012 – Ολύμπικ ( Γιώργος Λιάπης): Παπαιωάννου (83’ λ.τ Καλλιμάνος), Ζουμπελούλης, Σέντζας, Περδήκης Ν., Καψαλός, Περδίκης Σ., Καραπετσάνης (55’ λ.τ Τράπας), Σπανός, Πιστόλας, Τσιριβούλης (80’ Γκαντούνας), Μήλιος.

Ολυμπιακός Χειμαδίου ( Κώστας Παπαρίζος): Τσικόπουλος, Τόπης, Παλικάρης, Δαλαμπύρας (75’ Νούσιος Γ.Α.), Θεοχαρίδης, Νούσιος Γ.Β, Γκόργκουλας, Τσιαγκούλης, Σούμας, Λίταινας (50’ Σίγδαλης), Καραντώνης Γ. (70’ Καραντώνης Λ.)

Διαιτητής: Μπουρουζίκας. Βοηθοί: Καραμπούλας, Ντελέζος.