2η συνεχόμενη νίκη για την Λάρισα 2012

Με 0-2 πέρασε η Λάρισα 2012 από την έδρα του Ελευθεραί βάζοντας ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και κάνοντας την δεύτερη συνεχόμενη νίκη. Μόλις στο 2ο λεπτό ο Παϊτέρης με κεφαλιά θα κάνει το 0-1.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να μειώσουν αλλά οι  Καββαδίας και Φουσίκας δεν τα κατάφεραν. Ακόμη διαμαρτύρονται για ένα χέρι εντός περιοχής. Στην επανάληψη ο Μέκρας αστόχησε σε κεφαλιά από κοντά για το Ελευθεραί. Στο 75’ ο Κίτσιος σε μία αντεπίθεση θα κάνει το τελικό 0-2 με σουτ.

Ελευθεραί (Κώστας Ταξιάρχης): Κουσιάς, Ευστρατίου, Κατσαβριάς, Σαράντης, Μέκρας Χρ., Μέκρας Γ. (75′ Λεμονής), Καραγιάννης, Ευσταθιάδης, Φουσίκας, Θεοδώρου, Καββαδίας (80′ Καβράκος).

Λάρισα 2012 (Θοδωρής Στεργιάδης): Πατέτσος (65′ λ.τ. Ιορδανίδης), Φλώρος Β., Τσιτσόπουλος, Φλώρος Π., Φλώρος Α., Νταής, Μάντζας (80′ Δημόπουλος), Φλώρος Ν. (50′ Κίτσιος Δ.), Στρατής, Τσιάκος, Παϊτέρης.

Διαιτητής: Γιάντσης. Βοηθοί: Παραφέστας, Ακρίβος.