Βαθμολογία

Το πανόραμα της 1ης αγωνιστικής του Κυπέλλου

H 1η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας ολοκληρώθηκε με τρεις αναμετρήσεις την Πέμπτη (29/10) και το τριήμερο της δράσης στα γήπεδα όλης της Ελλάδας δεν έφερε τις πολύ μεγάλες εκπλήξεις. Αναλυτικά:

1ος όμιλος

1η αγωνιστική

Τρίτη (27/10)

Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχαρναϊκός 0-1

Πέμπτη (29/10)

ΠΑΣ Γιάννινα – Ηρακλής 1-1

Βαθμολογία

1) Αχαρναϊκός 3 (1-0)

2) Ηρακλής 1 (1-1)

3) ΠΑΣ Γιάννινα 1 (1-1)

4) Αναγέννηση Καρδίτσας 0 (0-1)

Επόμενη (2η) Αγωνιστική (1/12)

Αχαρναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα

Ηρακλής – Αναγέννηση Καρδίτσας

2ος όμιλος

1η αγωνιστική

Τρίτη (27/10)

Ζάκυνθος – Εργοτέλης 2-2

Τετάρτη (28/10)

Παναιτωλικός – Πανιώνιος 1-2

Βαθμολογία

1) Πανιώνιος 3 (2-1)

2) Εργοτέλης 1 (2-2)

3) Ζάκυνθος 1 (2-2)

4) Παναιτωλικός 0 (1-2)

Επόμενη (2η) Αγωνιστική (1/12)

Εργοτέλης – Παναιτωλικός

Πανιώνιος – Ζάκυνθος

3ος όμιλος

1η αγωνιστική

Τετάρτη (28/10)

ΠΑΟΚ – Πανθρακικός 2-0

Πέμπτη (29/10)

Ολυμπιακός Βόλου – Χανιά 1-2

Βαθμολογία

1) ΠΑΟΚ 3 (2-0)

2) Χανιά 3 (2-1)

3) Ολυμπιακός Βόλου 0 (1-2)

4) Πανθρακικός 0 (0-2)

Επόμενη (2η) Αγωνιστική (1/12)

Χανιά – ΠΑΟΚ

Πανθρακικός – Ολυμπιακός Βόλου

4ος όμιλος

1η αγωνιστική

Τρίτη (27/10)

Κέρκυρα – Παναχαϊκή 1-1

Τετάρτη (28/10)

Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός 3-0

Bαθμολογία

1) Παναθηναϊκός 3 (3-0)

2) Κέρκυρα 1 (1-1)

3) Παναχαϊκή 1 (1-1)

4) Λεβαδειακός 0 (0-3)

Επόμενη (2η) Αγωνιστική (1/12)

Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός

Λεβαδειακός – Κέρκυρα

5ος όμιλος

1η αγωνιστική

Τρίτη (27/10)

Απόλλων Σμύρνης – Παναιγιάλειος 3-1

Τετάρτη (28/10)

Ολυμπιακός – Πλατανιάς 2-2

Bαθμολογία

1) Απόλλων Σμύρνης 3 (3-1)

2) Ολυμπιακός 1 (2-2)

3) Πλατανιάς 1 (2-2)

4) Παναιγιάλειος 0 (1-3)

Επόμενη (2η) Αγωνιστική (1/12)

Παναιγιάλειος – Ολυμπιακός

Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης

6ος όμιλος

1η αγωνιστική

Τρίτη (27/10)

Καλλιθέα – Λαμία 2-1

Τετάρτη (28/10)

Ατρόμητος – Βέροια 2-2

Bαθμολογία

1) Καλλιθέα 3 (2-1)

2) Ατρόμητος 1 (2-2)

3) Βέροια 1 (2-2)

4) Λαμία 0 (1-2)

Επόμενη (2η) Αγωνιστική (1/12)

Λαμία – Ατρόμητος

Βέροια – Καλλιθέα

7ος όμιλος

1η αγωνιστική

Τετάρτη (28/10)

Ξάνθη – AEK 0-1

Πέμπτη (29/10)

Πανελευσινιακός – ΑΕΛ 1-4

Bαθμολογία

1) ΑΕΛ 3 (4-1)

2) ΑΕΚ 3 (1-0)

3) Ξάνθη 0 (0-1)

4) Πανελευσινιακός 0 (1-4)

Επόμενη (2η) Αγωνιστική (1/12)

ΑΕΛ – Ξάνθη

ΑΕΚ – Πανελευσινιακός

8ος όμιλος

1η αγωνιστική

Τρίτη (27/10)

Πανσερραϊκός – Κισσαμικός 1-1

Τετάρτη (28/10)

Αστέρας Τρίπολης – Καλλονή 4-0

Βαθμολογία

1) Αστέρας Τρίπολης 3 (4-0)

2) Κισσαμικός 1(1-1)

3) Πανσερραϊκός 1 (1-1)

4) Καλλονή 0 (0-4)

Επόμενη (2η) Αγωνιστική (1/12)

Κισσαμικός – Αστέρας Τρίπολης

Καλλονή – Πανσερραϊκός