H 1η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας ολοκληρώθηκε με τρεις αναμετρήσεις την Πέμπτη (29/10) και το τριήμερο της δράσης στα γήπεδα όλης της Ελλάδας δεν έφερε τις πολύ μεγάλες εκπλήξεις. Αναλυτικά:
1ος όμιλος
1η αγωνιστική
Τρίτη (27/10)
Αναγέννηση Καρδίτσας – Αχαρναϊκός 0-1
Πέμπτη (29/10)
ΠΑΣ Γιάννινα – Ηρακλής 1-1
Βαθμολογία
1) Αχαρναϊκός 3 (1-0)
2) Ηρακλής 1 (1-1)
3) ΠΑΣ Γιάννινα 1 (1-1)
4) Αναγέννηση Καρδίτσας 0 (0-1)
Επόμενη (2η) Αγωνιστική (1/12)
Αχαρναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα
Ηρακλής – Αναγέννηση Καρδίτσας
2ος όμιλος
1η αγωνιστική
Τρίτη (27/10)
Ζάκυνθος – Εργοτέλης 2-2
Τετάρτη (28/10)
Παναιτωλικός – Πανιώνιος 1-2
Βαθμολογία
1) Πανιώνιος 3 (2-1)
2) Εργοτέλης 1 (2-2)
3) Ζάκυνθος 1 (2-2)
4) Παναιτωλικός 0 (1-2)
Επόμενη (2η) Αγωνιστική (1/12)
Εργοτέλης – Παναιτωλικός
Πανιώνιος – Ζάκυνθος
3ος όμιλος
1η αγωνιστική
Τετάρτη (28/10)
ΠΑΟΚ – Πανθρακικός 2-0
Πέμπτη (29/10)
Ολυμπιακός Βόλου – Χανιά 1-2
Βαθμολογία
1) ΠΑΟΚ 3 (2-0)
2) Χανιά 3 (2-1)
3) Ολυμπιακός Βόλου 0 (1-2)
4) Πανθρακικός 0 (0-2)
Επόμενη (2η) Αγωνιστική (1/12)
Χανιά – ΠΑΟΚ
Πανθρακικός – Ολυμπιακός Βόλου
4ος όμιλος
1η αγωνιστική
Τρίτη (27/10)
Κέρκυρα – Παναχαϊκή 1-1
Τετάρτη (28/10)
Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός 3-0
Bαθμολογία
1) Παναθηναϊκός 3 (3-0)
2) Κέρκυρα 1 (1-1)
3) Παναχαϊκή 1 (1-1)
4) Λεβαδειακός 0 (0-3)
Επόμενη (2η) Αγωνιστική (1/12)
Παναχαϊκή – Παναθηναϊκός
Λεβαδειακός – Κέρκυρα
5ος όμιλος
1η αγωνιστική
Τρίτη (27/10)
Απόλλων Σμύρνης – Παναιγιάλειος 3-1
Τετάρτη (28/10)
Ολυμπιακός – Πλατανιάς 2-2
Bαθμολογία
1) Απόλλων Σμύρνης 3 (3-1)
2) Ολυμπιακός 1 (2-2)
3) Πλατανιάς 1 (2-2)
4) Παναιγιάλειος 0 (1-3)
Επόμενη (2η) Αγωνιστική (1/12)
Παναιγιάλειος – Ολυμπιακός
Πλατανιάς – Απόλλων Σμύρνης
6ος όμιλος
1η αγωνιστική
Τρίτη (27/10)
Καλλιθέα – Λαμία 2-1
Τετάρτη (28/10)
Ατρόμητος – Βέροια 2-2
Bαθμολογία
1) Καλλιθέα 3 (2-1)
2) Ατρόμητος 1 (2-2)
3) Βέροια 1 (2-2)
4) Λαμία 0 (1-2)
Επόμενη (2η) Αγωνιστική (1/12)
Λαμία – Ατρόμητος
Βέροια – Καλλιθέα
7ος όμιλος
1η αγωνιστική
Τετάρτη (28/10)
Ξάνθη – AEK 0-1
Πέμπτη (29/10)
Πανελευσινιακός – ΑΕΛ 1-4
Bαθμολογία
1) ΑΕΛ 3 (4-1)
2) ΑΕΚ 3 (1-0)
3) Ξάνθη 0 (0-1)
4) Πανελευσινιακός 0 (1-4)
Επόμενη (2η) Αγωνιστική (1/12)
ΑΕΛ – Ξάνθη
ΑΕΚ – Πανελευσινιακός
8ος όμιλος
1η αγωνιστική
Τρίτη (27/10)
Πανσερραϊκός – Κισσαμικός 1-1
Τετάρτη (28/10)
Αστέρας Τρίπολης – Καλλονή 4-0
Βαθμολογία
1) Αστέρας Τρίπολης 3 (4-0)
2) Κισσαμικός 1(1-1)
3) Πανσερραϊκός 1 (1-1)
4) Καλλονή 0 (0-4)
Επόμενη (2η) Αγωνιστική (1/12)
Κισσαμικός – Αστέρας Τρίπολης
Καλλονή – Πανσερραϊκός