Νίκη με...διαμαρτυρίες

Νικηφόρα πέρασαν από την καυτή έδρα της Δόξας Ραχούλας οι Αμπελόκηποι με σκορ 0-2 και πολλά παράπονα από τους γηπεδούχους. Με την συμπλήρωση του 15αλέπτου οι φιλοξενούμενοι θα ανοίξουν το σκορ με ατομική ενέργεια του Ντελαρόζα παίρνοντας έτσι κεφάλι στο σκορ από νωρίς.

Η Δόξα είχε ευκαιρίες να ισοφαρίσει. Πρώτα με το σουτ του Αργυρακούλη να καταλήγει λίγο άουτ στο 38’ και μετά από δύο λεπτά με διπλή ευκαιρία. Ο Δημόπουλος θα σουτάρει με την μπάλα να βρίσκει το δοκάρι και στην επαναφορά ο Τσακαβίτης θα στείλει την μπάλα άουτ.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 60ο λεπτό οι γηπεδούχοι θα μείνουν με 10 αφού ο Αργυρακούλης δέχθηκε 2η κίτρινη κάρτα για «θέατρο». Το αριθμητικό πλεονέκτημα το εκμεταλλεύτηκαν με τον καλύτερο τρόπο οι Αμπελόκηποι. Στο 70’ ο Σαγάνης θα κάνει το τελικό 0-2 με δυνατό σουτ.

Να αναφέρουμε ότι οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για δύο πέναλτι που δεν καταλογίστηκαν υπέρ τους μετά το 0-1. Ακόμη διοίκηση και προπονητής μιλούν για κακή διαιτησία και αλλοίωση αποτελέσματος.

Δόξα Ραχούλας (Άρης Πατσής): Ζεϊμπέκης, Τζανακούλης, Θεοχαρούλης, Τέγος, Διαμαντής, Κόγιος (65’ Ζητούνης), Τσακαβίτης (77’ Σταμουλάκης), Ντενίς, Δημόπουλος, Κομπόλι, Αργυρακούλης.

Αμπελόκηποι (Άκης Ταυλαρίδης): Βαυκουφτσής, Γούτος, Παπαδημητρίου, Καραούλης, Μπλάνας, Ντόνος, Τσιόγκας, Σαγάνης (78’ Τόσογλου), Παιζής (85’ Δούκας) Ντελαρόζα, Παλαμίδας (67’ Ραχοβίτης).

Διαιτητής: Τσιτσανούδης. Βοηθοί: Νίκζας, Τσακνάκης.