Απέδρασε με το διπλό ο Αστέρας Τυρνάβου!

Σε ένα δύσκολο παιχνίδι που έγινε ανάμεσα στην Δόξα Ομορφοχωρίου και τον Αστέρα Τυρνάβου αφού το γήπεδο ήταν ακατάλληλο νικητής ήταν η φιλοξενούμενη ομάδα με σκορ 2-3.

Το πρώτο ημίχρονο η Δόξα μπήκε νωθρά στο παιχνίδι με αποτέλεσμα στο 27’ να ανοίξει το σκορ ο Αστέρας. Στο 30’ ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι, το παιχνίδι είχε πολλές καλές φάσεις, στην επανάληψη και στο 50’ πήρε κεφάλι ο Αστέρας για άλλη μια φορά, ενώ το Ομορφοχώρι ανέβασε στροφές.

Στο 70’ οι φιλοξενούμενοι έκαναν τρία τα τέρματά τους και στο 75’ η Δόξα μείωσε στο 2-3. Μέχρι το τέλος του αγώνα το Ομορφοχώρι πάλεψε για να φτάσει στην ισοφάριση αλλά δεν τα κατάφερε.

1’ Κόρνερ του Τζαλαμπύρα, πήρε την κεφαλιά ο Βιλανάκης και την έστειλε λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι.

3’ Ύστερα από πάσα του Χριστοδούλου, έκανε το σουτ ο Ρουμελιώτης και έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

4’ Σουτ ο Γκαραγκούνης Ε., πολύ καλή απόκρουση του Ιορδανίδη.

13’ Πάσα του Ρουμελιώτη στον Βιλανάκη αυτός έστειλε τη μπάλα άουτ.

22’ Σουτ του Χριστοδούλου πολύ καλή απόκρουση του Μπαντή.

23’ Πολύ καλή συνεργασία Πασχαλίδη – Χριστοδούλου Ρ. ο πρώτος πλάσαρε στον Βιλανάκη που έστειλε την μπάλα άουτ.

27’ Καλό σουτ από το κέντρο του Μπαντή Γ. και 0-1.

30’ Μετά από ωραία σέντρα του Χριστοδούλου Σ. ο Τσακαβίτης έκανε το 1-1.

40’ Πάσα του Χριστοδούλου Ρ. ο Ρουμελιώτης έστειλε την μπάλα ξυστά από το οριζόντιο δοκάρι.

50’ Διαγώνια σέντρα και τελείωμα από τον Γκαραγκούνη Ε. και έκανε το 1-2.

65’ Σουτ του Βιλανάκη καλή απόκρουση από τον Μπαντή Χ.

70’ Σουτ από μακριά από τον Μπαντή Γ. κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι και μέσα (1-3).

75’ Όμορφη σέντρα του Χριστοδούλου Σ. και ο Πασχαλίδης με κεφαλιά έκανε το 2-3.

90’ Ο Γκαραγκούνης Ε. έπιασε ένα σουτ πάνω στην κίνηση και έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

Δόξα Ομορφοχωρίου: Ιορδανίδης, Μωραϊτης, Κουρούκας, Σκέντζας, Πασχαλίδης, Τσιακαβίτης, Χριστοδούλου Σ., Τσαλαμπύρας, Βιλανάκης, Ρουμελιώτης. Χριστοδούλου Ρ.

Αστέρας Τυρνάβου: Μπαντής Χ., Καρατζιούνης, Πάσος, Μπαντής Γ., Γκαραγκούνης Χ., Γκαραγκούνης Κ. (38’ Καρακώστας), Γκαραγκούνης Χαρ., Τσακίρης Κ., Γκαραγκούνης Σ. (82’ Τσακίρης Χ., Γκαραγκούνης Ε. (69’ Πάσιος).

Διαιτητική τριπλέτα: Τσιτσανούδης Β., Ακρίβος Κ., Θωμάς Δ.