Πέρασε από το Αργυροπούλι το Καλοχώρι!

Μεγάλη νίκη σημείωσε το Καλοχώρι κερδίζοντας μέσα στο Αργυροπούλι την ομώνυμη ομάδα με σκορ 0-1. Το παιχνίδι ήταν δυνατό και είχε καλό ρυθμό.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε από τα έντεκα βήματα ο Παντελής Βενέτης για τους φιλοξενούμενους. Αξίζει να τονίσουμε πως το πέναλτι κέρδισε ο Σαμπάνης, όταν και ανατράπηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στο πρώτο ημίχρονο το Καλοχώρι «πατούσε» καλύτερα και είχε και το γκολ. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν αλλά δεν κατάφεραν αν πετύχουν γκολ. Από την άλλη το Καλοχώρι έχασε τρεις καλές ευκαιρίες με τους Τσιαντούλη, Παιδή και Μπούνα.

Δόξα Αργυροπουλίου (Αλέξης Παγκαρλιώτας): Μπαχτσιβάνος, Βλιώρας, Μάρκου, Μπουζούκας, Μπαχτσιβάνος, Τιούτιος (15’ λ.τ. Λιούμης), Τζανέκας (75’ Ελμάζι), Ζάχος, Κόκορας, Τσιάγκος, Μπέλτσιος.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Βαγγέλης Μπρισίμης): Μαρδάνης, Σαμαράς, Μηλιόπουλος, Μαλαχτάρης, Έξαρχος, Σαϊτης (63’ Τσιαντούλης), Βενέτης, Σπυρόπουλος, Μπούνα, Παιδής (70’ Καπετάνι), Σαμπάνης (79’ Ταχτιντής).

Διαιτητική τριπλέτα: Τζήλος Α., Αναστασίου Γ., Φακής Γ.