Δεύτερη ισοπαλία στο Αλκαζάρ…

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικής σημασίας παιχνίδι ΑΕΛ και Θεσπρωτός έμειναν στο 1-1 στο στάδιο Αλκαζάρ παρουσία ελάχιστου κόσμου. Η ομάδα του Παναγιώτη Τζαναβάρα παρατάχθηκε με πολλές αλλαγές με σκοπό να πάρουν χρόνο συμμετοχής και τα παιδιά που μέχρι στιγμής δεν είχαν παίξει πολύ.

Χωρίς ρυθμό το πρώτο ημίχρονο. Η ΑΕΛ βρέθηκε πίσω στο σκορ αφού μετά από λάθος του Κορομηλά ο Γκόλιας στο 37’ έκανε το 0-1. Ο Θεσπρωτός από την πλευρά του δικαιολόγησε την βαθμολογική του θέση.

Στην επανάληψη η ΑΕΛ ανέβασε στροφές και έφερε το ματς στα ίσια στο 74’ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπλέντι. Στη συνέχεια η ΑΕΛ πίεσε για την ολική ανατροπή αλλά δεν το κατάφερε. Αυτή ήταν η δεύτερη εντός έδρας ισοπαλία για την ΑΕΛ φέτος. Η πρώτη ήταν από τον Οικονόμο.