LIVE ΑΕΛ – Θεσπρωτός

ΑΕΛ και Θεσπρωτός θα αναμετρηθούν την Τετάρτη (14/5) στις 17:00 στο στάδιο Αλκαζάρ στην αναμέτρηση για την 29η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής (2ος όμιλος).

Ο αγώνας θα καλυφθεί ΖΩΝΤΑΝΑ από το athleticlarissa.gr και τον Χρήστο Γκατζούλη που θα βρεθεί εκεί για να σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό. Φυσικά εκτός από την κάλυψη του αγώνα (LIVE) θα υπάρχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό, πολλές συνεντεύξεις και άλλα πολλά.

Καλό μεσημέρι από το στάδιο Αλκαζάρ. Στις 17:00 ξεκινά το ματς της ΑΕΛ με τον Θεσπρωτό για την 29η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής 2ος όμιλος. Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Παπαγιάννης, Αγρόδημος, Αγτζίδης, Κωτσιόπουλος, Ρούσσης, Κουλίδης, Πλιάγκας, Σαββίδης, Γκούρτσας, Πατινιώτης, Μπλέντι.

Στον πάγκο: Αραμπατζής, Κορομηλάς, Τζουμάκης, Σικαλιάς, Τσεμπερίδης, Μπουσινάκης, Γαρυφαλλόπουλος.

Θεσπρωτός (Παναγιώτης Χατζηπέτρου): Πάντος, Σταυρίδης, Μητσέλος Α., Βαρτζιώτης, Μηνάς, Παππάς Δ., Μώκος, Γκόλιας, Ντόκος, Μπάρκας.

Στον πάγκο: Μητσέλος Στ., Πανταζής, Κάλος, Γαλάνης, Καλέσης, Νταής, Σουλιώτης.

Διαιτητική τριπλέτα: Παλιούρας, Περικλείδης, Μιχαηλίδης.

Πάρα πολύ δυνατός αέρας αυτή την ώρα στη Λάρισα. ο κόσμος ελάχιστος.

Οι δύο ομάδες έχουν αποσυρθεί στα αποδυτήρια.

Όλα έτοιμα στο άδειο Αλκαζάρ. Η ΑΕΛ στη σέντρα, το ματς ξεκίνησε!

2' Πρώτο σουτ του Βαρτζιώτη, η μπάλα άουτ.

Μήνυμα από τον χρήστη oikonomos : " o oikonomos 3ekinise? "

Το παιχνίδι δεν έχει φάσεις. Έχουν συμπληρωθεί 18’ σε ένα άνοστο ματς.

22' Από κόρνερ, πρώτο σουτ ο Κουλίδης η μπάλα κόντραρε, νέο σουτ του Μπλέντι, τελευταία στιγμή οι αμυντικοί έδιωξαν.

28' Σέντρα του Πλιάγκα, κεφαλιά ο Γκούρτσας η μπάλα λίγο άουτ.

Άτυχος ο Κωτσιόπουλος, μεταφέρθηκε εκτός γηπέδου.

34' Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Κωτσιόπουλου ο Κορομηλάς.

37' Από λάθος του Κορομηλά, ο Γκόλιας πήρε την μπάλα και έκανε το 0-1.

45' Αναγκαστική αλλαγή και για τον Θεσπρωτό. Στη θέση του Γκόλια ο Νταής.

Τέλος πρώτου μέρους. ΑΕΛ - Θεσπρωτός 0-1 με γκολ του Γκόλια απο το 37'.

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους. Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ. Στη θέση του Κουλίδη ο Γαρυφαλλόπουλος.

Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε!

Η ΑΕΛ μπήκε δυνατά στην επανάληψη και γενικά παίζει με μεγαλύτερη διάθεση.

63' Με δέκα παίκτες θα συνεχίσει ο Θεσπρωτός, αφού ο Ντόκος δέχθηκε την δεύτερη κίτρινη κάρτα.

64' Σέντρα του Πλιάγκα απο δεξιά, σουτ του Γκούρτσα η μπάλα λίγο άουτ.

74’ Με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Μπλέντι κάνει το 1-1.

75’ Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ, στη θέση του Αγτζίδη ο Μπουσινάκης.

76’ Ο Γκούρτσας δέχθηκε την κόκκινη κάρτα (κλοτσιά σε αντίπαλο).

77' Δεύτερη αλλαγή για τον Θεσπρωτό. Στη θέση του Μπάργκα ο Σουλιώτης.

Μήνυμα από τον χρήστη Όνομα : " Μήνυμα "

85' Ωραίο σουτ του Πατινιώτη, μπλόκαρε ο Πάντος.

88' Tρίτη αλλαγή για τον Θεσπρωτό. Στη θέση του Παππά Δ. ο Μητσέλος Στ.

Τέλος στο Αλκαζάρ. ΑΕΛ - Θεσπρωτός 1-1.