Νίκη με... σβηστές μηχανές για την ΑΕΛ

Η ΑΕΛ κέρδισε με σκορ 3-0 τον Εθνικό Φιλιππιάδας στο στάδιο Αλκαζάρ στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής.

Σε ένα ματς χωρίς κανένα βαθμολογικό ενδιαφέρον η ΑΕΛ πάτησε… γκάζι στο πρώτο μέρος, έχασε πολλές ευκαιρίες, σημείωσε τρία γκολ (δύο ο Στεφανίδης και ένα ο Γαρυφαλλόπουλος) και στην επανάληψη κατέβασε στροφές σε ένα ματς που διεξήχθη παρουσία λίγου κόσμου. Από την άλλη η φιλοξενούμενη ομάδα δεν μπόρεσε να δημιουργήσει ευκαιρίες και γενικά η απόδοσή της ήταν σε χαμηλά επίπεδα.

Αξίζει να τονίσουμε πως πριν το ματς κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του μικρού Κωστή και οι παίκτες φορούσαν μαύρα περιβραχιόνια.

Επίσης δόθηκε μια ανθοδέσμη στον αρχηγό της ΑΕΛ Κώστας Νεμπεγλέρα αφού συμπλήρωσε 537 συμμετοχές στις εθνικές κατηγορίας.

Την προσεχή Τετάρτη η ΑΕΛ θα αντιμετωπίσει τον Θεσπρωτό ξανά στο Αλκαζάρ στην προτελευταία αγωνιστική.