LIVE ΑΕΛ – Εθνικός Φιλιππιάδας

ΑΕΛ και Εθνικός Φιλιππιάδας θα αναμετρηθούν την Κυριακή (11/5) στις 17:00 στο στάδιο Αλκαζάρ στην αναμέτρηση για την 28η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής (2ος όμιλος).

Ο αγώνας θα καλυφθεί ΖΩΝΤΑΝΑ από το athleticlarissa.gr και τον Χρήστο Γκατζούλη που θα βρεθεί εκεί για να σας ενημερώνει λεπτό προς λεπτό. Φυσικά εκτός από την κάλυψη του αγώνα (LIVE) θα υπάρχει πλούσιο φωτογραφικό υλικό, πολλές συνεντεύξεις και άλλα πολλά.

Παράλληλα θα υπάρχει ενημέρωση από τον Γιώργο Μητσιούλη για το πρώτο παιχνίδι της Δήμητρας Γιάννουλης για τα μπαράζ ανόδου στην Γ’ Εθνική κόντρα στο Προάστιο Καρδίτσας (Α.Ε. Σελλάνων).

Καλό μεσημέρι από το στάδιο Αλκαζάρ. Στις 17:00 είναι προγραμματισμένο να ξεκινήσει το παιχνίδι της ΑΕΛ με τον Εθνικό Φιλιππιάδας στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Γ’ Εθνικής (2ος όμιλος). Εκτός από την ενημέρωσή σας για το παιχνίδι της ΑΕΛ θα υπάρχει ενημέρωση και για το πρώτο μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική που θα δώσει στις 17:00 η Δήμητρα Γιάννουλης κόντρα στα Σέλλανα.

Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΑΕΛ (Παναγιώτης Τζαναβάρας): Σικαλιάς, Αραμπατζής, Μήτσης, Σιάκκας, Κορομηλάς, Νεμπεγλέρας, Γαρυφαλλόπουλος, Τσεμπερίδης, Στεφανίδης, Μπουσινάκης, Καρακατσάνης.

Στον πάγκο: Ρούσσης, Κουλίδης, Τζουμάκης, Παπαγιάννης, Πλιάγκας, Γκούρτσας, Μπλέντι.

Εθνικός Φιλιππιάδας (Γεώργιος Γιάννου): Καλομοίρης, Σιαπέρας, Μπάκας, Δάρδας, Παπαβασιλείου, Γατζέλος, Σαπανίδης, Γιαννούλης, Παναγιωτόπουλος, Γεωργίου, Τσακανίκας.

Στον πάγκο: Σκαματζούρας, Παπατσίμπας, Μπεζεβέγκης, Βαρέλης, Οικονόμου.

Διαιτητική τριπλέτα: Τσακαλίδης, Γούτας, Διαμάντης (Χαλκιδικής).

Καλοκαιρινός ο καιρός, με την θερμοκρασία να αναβαίνει. Αυτή την ώρα ελάχιστος κόσμος στο γήπεδο με τις δύο ομάδες καθώς και την διαιτητική τριπλέτα να κάνουν το καθιερωμένο ζέσταμα.

Οι δύο ομάδες αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια. Σε 15 λεπτά η σέντρα στο Αλκαζάρ. Ο κόσμος παραμένει ελάχιστος…

Πάμε να δούμε και τις ενδεκάδες από το ματς της Γιάννουλης.

Δήμητρα Γιάννουλης: Παναγιωτόπουλος, Φατούρας, Μπαρούτας, Πότσης, Σουφχάρας, Εμμανουήλ, Τζιώλας, Μανάκας, Παναγιωτίδης, Κοταρέλλας, Σπανός.

Α.Ε. Σελλάνων: Καμινιώτης, Μπαλτάς, Μπούσδρας, Κλιάφας, Τζίλος, Κουπρίγια, Παπαευαγγέλου, Τσιακάρας, Αναγνωστόπουλος, Τσήλας, Μιχάλης.

Το ματς ξεκίνησε, κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του μικρού Κωστή.

4' Η ΑΕΛ κάνει το 1-0 με σκόρερ το νεαρό Γαρυφαλλόπουλου, με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή.

Μήνυμα από τον χρήστη ΕΘΝΙΚΑΡΑΑΑ : " ΔΙΠΛΟ ΣΤΟ ΑΛΚΑΖΑΡ ΕΘΝΙ ΟΛΕ ΟΛΕΕΕ "

7' Σουτ του Τσεμπερίδη, δύσκολα ο Καλομοίρης σε κόρνερ.

Μήνυμα από τον χρήστη theo : " diplo sto alkazar??xaxaxa pane kane kamia kolotouba re ethnikara "

Η ΑΕΛ έχει μπει δυνατά στα πρώτα λεπτά του ματς και έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.

15΄ Καλό σουτ του Μήτση, δύσκολα ο Καλομοίρης σε κόρνερ.

22' Σέντρα του Αραμπατζή, ο Στεφανίδης με ωραία κεφαλιά κάνει το 2-0.

27' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ωραία ενέργεια του Γαρυφαλλόπουλου, η μπάλα στον Μπουσινάκη, αυτός έκανε το σουτ η μπάλα ελάχιστα άουτ.

30' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Στεφανίδης απέναντι από τον τερματοφύλακα, η μπάλα λίγο άουτ.

32' Ο Μπουσινάκης ανατράπηκε από τον Παπαβασιλείου, ο διαιτητής σφυρίζει σωστά πέναλτι. Ο Στεφανίδης κάνει το 3-0.

43' Δοκάρι ο Καρακατσάνης για την ΑΕΛ!

Τέλος πρώτου μέρους. ΑΕΛ - Εθνικός Φιλιππιάδας 3-0 με δύο γκολ του Στεφανίδη και ένα του νεαρού Γαρυφαλλόπουλου.

Χωρίς γκολ Δήμητρα Γιάννουλης και Σέλλανα σε ένα ματς όπου η ομάδα της Λάρισας έχει την υπεροχή αλλά για την ώρα δεν έχει βάλει κάποιο γκολ.

Δύο αλλαγές για την ΑΕΛ. Στη θέση του Σικαλιά ο Παπαγιάννης και στη θέση του Καρακατσάνη ο Τζουμάκης.

Το ματς ξεκίνησε!

47' Τεράστια ευκαιρία για τον Γαρυφαλλόπουλο. Έκανε το σουτ η μπάλα ελάχιστα άουτ.

Μετά το 3-0 του πρώτου μέρους, ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο έχει πέσει…

61' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Γαρυφαλλόπουλος έδωσε την μπάλα στον Τζουμάκη, ο τελευταίο δεν κατάφερε να κάνει το 4-0.

64' Αλλαγή για τον Εθνικό. Στη θέση του Μπάκα ο Μπεζεβέγκης.

Στο ματς της Γιάννουλης. Η Δήμητρα από 53' παίζει με 10 παίκτες (αποβλήθηκε ο Φατούρας) ενώ στο 58' η ομάδα της Καρδίστας είχε δοκάρι με τον Αναγνωστόπουλο.

70' Νέα καλή φάση για την ΑΕΛ με τον Γαρυφαλλόπουλο. Έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.

74' Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Γαρυφαλλόπουλος εκτός, στη θέση του ο Πλιάγκας.

77' Αλλαγή για τον Εθνικό. Στη θέση του Σαπανίδη ο Σκαματζούρας.

Λίγο πριν το τέλος παραμένει το 3-0.

Τέλος στο Αλκαζάρ. Τελικό αποτέλεσμα 3-0.