Σημαντικό τρίποντο για τον Μυραϊκό

Ο Μυραϊκός Μύρων πήρε μία σημαντική νίκη κόντρα στον Άρη Διλόφου Φαρσάλων με σκορ 2-1 για τον 1ο όμιλο της Γ’ ΕΠΣΛ. Μετά από αυτή την επιτυχία, ο Μυραϊκός έφτασε τους 22, ενώ από την άλλη οι φιλοξενούμενοι έμειναν στους 9.

Το 1-0 έγινε στο 33' μετά από κόρνερ του Μπαντούλη και καρφωτή κεφαλιά του Ιορδανίδη. Στο πρώτο ημίχρονο χάθηκαν δύο καλές ευκαιρίες στο 18' και 25' με Ιορδανίδη και Ανδρεόπουλο αντίστοιχα.

Στο δεύτερο ημίχρονο αφού ο Άρης ισοφάρισε με την έναρξη το παιχνίδι έγινε κυρίως στο κέντρο με τον Μυραϊκό να χάνει μία καλή ευκαιρία πρώτα με τον Παναγούλη στο 72' και να παίρνει κεφάλι με πλασέ του Ιορδανίδη στο 78'. Μετά ακολούθησαν δύο πολύ καλές ευκαιρίες με Καραμάνη και Παναγούλη στο 83' και 85'.

Ο Μυραϊκός αγωνιζόταν με 10 παίκτες από το 65 λόγω αποβολής του Καραφέρια. Αξίζει να σημειωθεί ότι πριν την έναρξη του αγώνα η ομάδα του Άρη Διλόφου κατέθεσε ανθοδέσμη στο σημείο όπου άφησε την τελευταία του πνοή πριν 4 χρόνια ο παίκτης της ομάδας του Αχιλλείου Φαρσάλων Βασίλης Ζυγούρης σε αγώνα Μυραϊκού- Αχιλλείου Φαρσάλων.

Μυραϊκός: Καραφέριας, Βλάνδος (52' Θεοδώρου), Κωσταρέλος, Μαμάκος, Πουλαράκης, Μπαντούλης, Πανδρεμένος, Μπλιάτσιος (59' Ζαρκαδούλας), Παναγούλης, Ιορδανίδης, Ανδρεόπουλος (68' Καραμάνης).