Νίκη με ανατροπή και ανεβαίνει το Δασοχώρι

Νίκη με σκορ 3-1, απέναντι στον Όλυμπο Καρυάς, πήρε ο Ατρόμητος Δασοχωρίου και έφτασε έτσι τους 28 βαθμούς στο πρωτάθλημα του 2ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣΛ.

Μάλιστα, οι γηπεδούχοι έφτασαν σε αυτό το αποτέλεσμα με ανατροπή, καθώς βρέθηκαν να χάνουν από πολύ νωρίς στο παιχνίδι. Συγκεκριμένα, στο πρώτο λεπτό του αγώνα, η ομάδα της Καρυάς κατάφερε να μπει μπροστά στο σκορ με τον Χρήστο Δάσσιο, που έκανε το 0-1.

Οι γηπεδούχοι, που είχαν και δοκάρι, έχασαν τεράστια ευκαιρία να ισοφαρίσουν στο δεύτερο μέρος, όταν κέρδισαν πέναλτι. Την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών ανέλαβε ο Μπιρμπίλης, αλλά ο τερματοφύλακας της Καρυάς, δήλωσε παρών και απέκρουσε.

Λίγα λεπτά αργότερα μάλιστα, έμειναν και με δέκα παίκτες, καθώς αποβλήθηκε ο Παππάς, με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Αυτό που δεν κατάφερε να κάνει ο Μπιρμπίλης από τα έντεκα βήματα, κατάφερε να το κάνει στο 60’, όταν με σουτ ισοφάρισε σε 1-1 για την ομάδα του Δασοχωρίου. Δέκα λεπτά αργότερα, έγινε η ολική ανατροπή στο παιχνίδι, όταν ο Ζαμπούνης με σουτ έκανε το 2-1, βάζοντας μπροστά στο σκορ την ομάδα του.

Το κερασάκι στην τούρτα για την ομάδα του Δασοχωρίου, ήρθε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, όταν ο Παλάντζας έκανε το 3-1, που έμεινε και ως τελικό σκορ, σε ένα χορταστικό παιχνίδι.

Ατρόμητος Δασοχωρίου(Παναγιώτης Παππάς): Κυριάκης, Αλεανδρής, Καπάι, Ζαμπούνης, Παλιοτζήκας, Βάνης, Κυρίτσης, Παππάς, Μπιρμπίλης, Μπουχλαριώτης(46’ Παλάντζας), Κωσταρέλος(70’ Σερλέτης).

Όλυμπος Καρυάς(Χρήστος Δάσσιος): Καρακώστας, Καβαρατζής Δ., Δάσσιος Γ., Κατσιούρας, Στεργιούλας, Λυτριάνης(50’ Κελέκης), Δημητρίου(70’ Γκούβας), Χατζής, Καβαρατζής Λ., Δάσσιος Κ., Δάσσιος Χ.