Νίκη και ανεβαίνει η Συκέα

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα της Α1’ ΕΠΣΛ η ομάδα της Συκέας, που κέρδισε με σκορ 1-0 τον Αετό Αμυγδαλέας και συνεχίζει την ανοδική της πορεία στον βαθμολογικό πίνακα.

Οι γηπεδούχοι, μπήκαν μπροστά στο σκορ, μόλις στο 3ο λεπτό της συνάντησης με σουτ του Κουζιώνη, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Καρέλα. Στην συνέχεια και συγκεκριμένα στο 18’ ο ίδιος παίκτης βγήκε τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, όμως δεν κατάφερε να σκοράρει.

Η Ροδιά, είχε ένα δοκάρι στο 30ο λεπτό. Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι έχασαν δύο ευκαιρίες με τον Καραλή που βγήκε τετ α τετ σε δύο περιπτώσεις (65’ και 70’), όμως δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Τέλος, οι γηπεδούχοι θεωρούν ότι ακυρώθηκε κανονικό γκολ του Καραλή, ως οφσάιντ στο 8ο λεπτό.

Συκέα(Δημήτρης Στάθης): Τσούρης, Χασιώτης(80’ Τσένης), Κουλιούμπας, Βασιλόπουλος, Λάζος, Παλάσκας Γ., Ζιώζιας, Παληγιάννης, Παλάσκας Θ.(70’ Καρατζιώλης), Καρέλας(60’ Καραλής), Κουζιώνης.