Επέστρεψε στις νίκες η Δόξα Ραχούλας

Νίκη μετά από αρκετό καιρό κατάφερε να πάρει η Δόξα Ραχούλας, που κέρδισε με σκορ 2-0 τον Ροδιακό, στο παιχνίδι που έγινε στην Ραχούλα το απόγευμα της Κυριακής.

Η ομάδα του Γιώργου Λιάπη ήταν καλύτερη και κατάφερε να πάρει μια δίκαιη νίκη, πετυχαίνοντας δύο γκολ και χάνοντας αρκετές ευκαιρίες. Το σκορ για την ομάδα της Ραχούλας άνοιξε στο 31ο λεπτό ο Αργυρακούλης, εκμεταλλευόμενος ένα μπέρδεμα στην αντίπαλη περιοχή.

Οι γηπεδούχοι κλείδωσαν το παιχνίδι από το πρώτο μέρος, όταν στο 43ο λεπτό ο Γιαννακόπουλος έκανε το 2-0 με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Τέλος, να σημειωθεί ότι η ομάδα της Ραχούλας είχε και ένα οριζόντιο δοκάρι στο δεύτερο μέρος μετά από σουτ του Τάχου.

Δόξα Ραχούλας(Γιώργος Λιάπης): Μαλλιόπουλος, Μαυρομιχάλης, Θεοχαρούλης Μ., Τζέος, Διαμάντης, Καραπετσάνης, Κουμπόλι, Γιαννακόπουλος, Καζάνι(87’ Θεοχαρούλης Α.), Σκάκος(61’ Τάχος), Αργυρακούλης(75’ Μηταλλούλης).

Διαιτητής: Σουλιώτης Βοηθοί: Μάνος, Καραγιάννης Χ.