Εύκολο απόγευμα για την Αστραπή

Εκτός έδρας νίκη με σκορ 0-3 κατάφερε να πάρει η Αστραπή Νέας Πολιτείας, που πέρασε μέσα από την Δολίχη, επικρατώντας της τοπικής ομάδας.

Οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν στο σκορ, στο 55ο λεπτό, με σουτ του Σουλτούκη, που έκανε το 0-1. Δέκα λεπτά αργότερα, ο Αρσένης, με πλασέ έκανε το 0-2, ενώ την νίκη της ομάδας, ολοκλήρωσε στο 80ο λεπτό ο Δήμος πλασάροντας τον αντίπαλο τερματοφύλακα και διαμορφώνοντας το τελικό 0-3.

Από την πλευρά τους, οι γηπεδούχοι, δεν είχαν κάποια ιδιαίτερη ευκαιρία, με εξαίρεση ένα δοκάρι του Τσιάτσιου, στο 75ο λεπτό του αγώνα.

Δολιχιακός(Κώστας Καζάκης): Θεοδωράκης Β., Χαλκίδης(55’ Σουγλής Ζ.), Τριανταφύλλι, Κατσιαμήτας, Θεοδωράκης Στ., Σουγλής Στ., Κατής, Ζιάκος(55’ Λιόλιος Γ.), Πρακατές, Σουγλής Κ., Λιόλιος Β.(69’ Τσιάτσιος).

Αστραπή Νέας Πολιτείας(Γιάννης Τσακμακίδης): Γκάτας, Γαρουφαλλιάς, Παπαμάνος, Χασιώτης, Μηνάς(70’ Ζαφειρούλης), Αλεξανδρής, Μπατζέλας, Δήμος(85’ Βαβίτσας), Σουλτούκης, Αρσένης(80’ Καλτσάς), Αποστόλου.