Υπόθεση δευτέρου ημιχρόνου για την Λάρισα 2012

Μέσα σε ένα ημίχρονο και συγκεκριμένα, στο δεύτερο η Λάρισα 2012, κατάφερε να πάρει το τρίποντο, μέσα στο Μελισσοχώρι, όπου επικράτησε του Αστέρα, με σκορ 0-3. Στο πρώτο μέρος, οι δύο ομάδες, έμειναν στο μηδέν, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι, πήραν μπροστά και κατάφεραν να κερδίσουν.

Ο Κίτσος, έκανε την αρχή, όταν σημείωσε το 0-1, ενώ στο 60’ ο Στρατής σημείωσε και δεύτερο γκολ για την ομάδα από την Λάρισα. Τέλος, το τρίτο γκολ, πέτυχε ο Μάντζας, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και διαμόρφωσε το τελικό 0-3.

Αστέρας Μελισσοχωρίου(Ηλίας Αράπης): Αποστόλου, Παπαδούλης Ν., Παπαϊωάννου, Ζαφειρίου, Αγγελούλης, Κουτσάκης, Μπαζούλης(65’ Κουτίνας), Γουρνάρης(70’ Βαλώζος), Λιάγκας, Ακριβοσούλης(80’ Παπαδούλης Απ.), Ζαφειρούλης.

Λάρισα 2012(Αποστόλης Κορομηλάς): Κούρτης, Γεωργίου, Τσιτσόπουλος(75’ Φλώρος Α.), Μπαστούνης, Φλώρος Π., Δόνος, Κίτσιος Δ., Δημόπουλος(55’ Μάντζας), Φλώρος Α., Στρατής, Γαλάρας(80’ Αγγελόπουλος).