Ισόπαλες οι Ακαδημίες

Ισόπαλο έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στην Ακαδημία Ατρομήτων και της Ακαδημίας Φαρσάλων. Το παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο του Θεσσαλικού σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο και το τελικό αποτέλεσμα χαρακτηρίζεται δίκαιο με βάση την εικόνα και των δύο ομάδων.

Οι γηπεδούχοι των Ατρομήτων/Θύελλας ξεκίνησαν με γκολ από τα αποδυτήρια καθώς μόλις στο πρώτο λεπτό ο Καρανικολός με κεφαλιά μετά το κόρνερ του Αλεξόπουλου έκανε το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν σχετικά νωρίς με τον Αγγελάκη στο 12' με υπέροχο σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στο παράθυρο της εστίας του Στεφούδη για το 1-1.

Η συνέχεια κύλησε με κάποιες ευκαιρίες κυρίως από τους γηπεδούχους με σημαντικότερη αυτή του νεαρού Μακρή. Το δεύτερο ημίχρονο είχε περισσότερες δυνατές μονομαχίες στη λάσπη και στον κακό αγωνιστικό χώρο με το 1-1 να μην αλλάζει έως το τέλος. Αυτή ήταν η έβδομη ισοπαλία για τους γηπεδούχους σε 11 παιχνίδια.