Από ένα γκολ Πρωτέας και Πουρνάρι

Ισόπαλη και με σκορ 1-1 τελείωσε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Πρωτέα Αχιλλείου και Αναγέννηση Πουρναρίου, για τον 3ο Όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις. Τα δύο γκολ του παιχνιδιού, σημειώθηκαν στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 65’ και στο 78’ αντίστοιχα.

Το γκολ που έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, το πέτυχε στο 65ο λεπτό, ο Χρήστος Χατζόπουλος, για να ισοφαρίσει ο έμπειρος Παπαρίσης του Πουρναρίου στο 78ο λεπτό. Από εκεί και πέρα, δεν σημειώθηκε κάτι άλλο στο παιχνίδι, με το 1-1 να μένει ως τελικό αποτέλεσμα.

Πρωτέας Αχιλλείου(Περικλής Τσεκούρας): Τσιλιργιώτης, Τσεκούρας, Λιλολάρι, Σαμαρτζίδης, Πατσατζόγλου, Γαλάνης, Χατζόπουλος Χρ., Παναγόπουλος, Κουτέλας, Χατζόπουλος Β., Νικολακούλης.

Αναγέννηση Πουρναρίου(Θανάσης Κολονιώτης): Κρητικός Γ., Κρητικός Θ.(15’ Κρητικός Θεοφ, του Γ. λ.τ.), Ζαϊρές, Κρητικός Θεοφ., του Β., Τσιαπλές, Τσάκαλος, Μπούφης, Λευθέρης, Παπαρίσης, Κρητικός Μ., Δημουλός.

Διαιτητής: Γούλας Βοηθοί: Κουμάρογλου, Μαματόπουλος.