Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς στους Χαλκιάδες

Με το ισόπαλο 1-1 τελείωσε το παιχνίδι, ανάμεσα σε Μέγα Αλέξανδρο Χαλκιάδων και την Ένωση Μελίας, για την 10η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ ΕΠΣΛ, με  τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.

Οι γηπεδούχοι, ήταν αυτοί που μπήκαν μπροστά στο σκορ, στο 30ο λεπτό του αγώνα, όταν ο Καλλιώρας, έκανε μια σέντρα και βρήκε τον Αρβανιτοζήση, που με κεφαλιά έγραψε το 1-0 για την ομάδα των Χαλκιάδων.

Οκτώ λεπτά αργότερα, ο Καλλιώρας με πλασέ έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τζήμα, ενώ στο 70’ ο Αρβανιτοζήσης, με σουτ έστειλε την μπάλα άουτ.

Τελικά, οι ποδοσφαιριστές της Μελίας, ισοφάρισαν στο 88ο λεπτό, με τον Καββαδία και κατάφεραν τουλάχιστον να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας. Τέλος, η ομάδα της Μελίας θα ήθελε να ευχαριστήσει την ομάδα των Χαλκιάδων για την άψογη φιλοξενία.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Μέγας Αλέξανδρος Χαλκιάδων(Γιώργος Αλεξίου): Παλαμίδας, Δημουλάς, Ζαχόπουλος, Κουτσικόπουλος Χ.(83’ Κουτσικόπουλος Αχ.), Κυριάκου, Ρουμάνης, Μητσόπουλος, Καλλιώρας(80’ Κονατσιώτης), Χάμος, Νατσιούλας, Αρβανιτοζήσης.

Μελία(Νίκος Καψούρης): Τζήμας, Νάτσιουλας, Αγγελακόπουλος Χρ., Παπαγεωργίου, Γαρυφαλλόπουλος, Παγωνόπουλος, Αγγελακόπουλος Κ.Ζ.(46’ Νταλαμπύρας), Αγγελακόπουλος Κ.Α.(65’ Ντόβας), Γκόγκουρας, Κόγιος, Καββαδίας.

Διαιτητής: Σάρρος Βοηθοί: Νικολάου, Κόκκας.