Η Καλλονή έκανε το βήμα για την πρόκριση

Η Καλλονή, κατάφερε να περάσει μέσα από την έδρα του ΟΦΗ και αν και με δέκα παίκτες να πάρει το θετικό αποτέλεσμα στον πρώτο αγώνα για την πρόκριση στους οχτώ του Κυπέλλου Ελλάδος, κερδίζοντας την ομάδα της Κρήτης με 0-1. Από εκεί και πέρα, πλέον, στον επαναληπτικό αγώνα που θα γίνει στην έδρα της, μπορεί να προκριθεί ακόμη και με ισοπαλία. Το γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε στο 83ο λεπτό ο Καζάκης, ενώ να σημειωθεί ότι νωρίτερα είχε αποβληθεί ο Περόνε στο 42ο λεπτό.

«Διπλό» Ατρομήτου στο Αγρίνιο

Την πρόκριση στους προημιτελικούς του Κυπέλλου Ελλάδας «αγκάλιασε» ο Ατρόμητος που νίκησε 2-0 τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο στο πρώτο ματς της φάσης των «16». Ο Φάμπιο στο 15' και ο Καραμάνος στο 18' πέτυχαν τα γκολ των φιλοξενούμενων, που πλέον καλούνται να διαφυλάξουν αυτό το προβάδισμα στη ρεβάνς της 15ης Ιανουαρίου, στο Περιστέρι.