Κάλπασε ο Βουκεφάλας

Εύκολο απόγευμα είχε ο Βουκεφάλας, καθώς επικράτησε με σκορ 4-1 της Δήμητρας Αγιάς και ανέβηκε ακόμη περισσότερο στον βαθμολογικό πίνακα της Α1’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι, άνοιξαν το σκορ στο 30ο λεπτό όταν ο Νόκας αξιοποίησε όμορφη πάσα του Χαρούλη και έκανε το 1-0, που παρέμεινε μέχρι και την λήξη του πρώτου μέρους, ενώ να σημειωθεί ότι η ομάδα του Κυριάκου Κυζιρίδη είχε και δοκάρι με τον Χαρούλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Βουκεφάλας κατάφερε να πετύχει και δεύτερο γκολ, μετά από ωραία ατομική προσπάθεια του Ακριβόπουλου, στο 60ο λεπτό ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε και το τρίτο τέρμα για την ομάδα της Λάρισας, όταν ο Νάτσης έβγαλε μια σέντρα και ο Ζιώγος με προβολή έγραψε το 3-0.

Στο 72ο λεπτό, η Δήμητρα Αγιάς, κέρδισε πέναλτι όταν ο Γούτος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Πανέτσο. Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να εκτελέσει ο Σαμαράς, που μείωσε πρόσκαιρα σε 3-1 για τους φιλοξενούμενους. Τέλος, το κερασάκι στην τούρτα για την ομάδα του Βουκεφάλα, έβαλε ο Μπατζιανούλης που στο 86ο λεπτό που με πολύ όμορφο σουτ, διαμόρφωσε το τελικό 4-1 για την ομάδα του Βουκεφάλα.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Βουκεφάλας(Κυριάκος Κυζιρίδης): Παπαζήσης, Γεωργατζιάς, Πανέτσος, Ευσταθιάδης, Τσιόπας (10 λ.τ. Παλάσκας), Σιάρκος (78′ Τζάρτζος), Ακριβόπουλος, Νάτσης, Μπατζιανούλης, Χαρούλης, Νόκας (55′ Νεράντζης Γ.)

Δήμητρα Αγιάς (Κώστας Μπακογιάννης): Φιλοκώστας, Γεωργοβίτσας, Μανωλακούδης, Βερβέρης, Μουσιός, Μυλωνάς, Τσαγκαλάς, Γκρίτζιας (46′ Ζιώγος), Γούτος (85′ Φλώρος), Σαμαράς, Αθανασίου (76′ Χατζής).