Ακόμα μια νίκη για τους Αγίους Αναργύρους

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Α1’ ΕΠΣΛ, για την εμβόλιμη αγωνιστική, στο παιχνίδι που έγινε το απόγευμα της Τετάρτης, μέσα στην Ροδιά, με αντίπαλο την τοπική ομάδα, την οποία και κέρδισε με σκορ 0-2.

Του Γιώργου Μητσιούλη

Η ομάδα του Θοδωρή Σκύφτα, ήταν καλύτερη στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να επιβληθεί του αντιπάλου της και να πάρει γρήγορα το προβάδισμα. Συγκεκριμένα, στο 10ο λεπτό, ο Τασιός εκτέλεσε ένα κόρνερ, βρήκε μέσα στην περιοχή τον Τσινούδη κι αυτός με σουτ σκόραρε, αφού πρώτα η μπάλα κόντραρε στα σώματα. Στο 14ο λεπτό, ο Σαλγκάμης με συρτή σέντρα από δεξιά βρήκε τον Τσινούδη μέσα στην περιοχή κι αυτός από κοντά έκανε το 0-2, που ήταν και τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι είχαν κάποιες καλές στιγμές, ωστόσο δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι περισσότερο από το συγκεκριμένο παιχνίδι, απέναντι σε έναν εμφανώς ανώτερο αντίπαλο. Τέλος, να σημειωθεί, ότι ο Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων, είχε την ευκαιρία να πετύχει και τρίτο τέρμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του παιχνιδιού όταν ο Κουσιάς, βρήκε τον Φούντα μέσα στην περιοχή το σουτ του οποίου όμως, απομάκρυνε πάνω στην γραμμή ο Γεροστέργιος.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Ροδιακός(Ν. Αλεξούλης): Μώρας, Γκαμπέτας, Μιχαλόπουλος, Γεροστέργιος, Μπαλκούρας, Τόρης(67’ Σπάχος), Παζώλης, Πατρίκου, Παππάς(46’ Κατσάς), Κακαράντζας(77’ Ευαγγελόπουλος), Τσιρόπουλος.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων(Θ. Σκύφτας): Παυλόπουλος, Ηλιάζι(57’ Ευαγγέλου), Χατζηλιάδης, Μπαζάνας, Παναγιώτου, Κουσιάς, Βενέτης, Σαλγκάμης, Τασιός(82’ Γαδιτσάκης), Φούντας Β., Τσινούδης(64’ Αμαρλαριώτης).