![](/Uploads/2024/2/ad6e6824214eacf8eee8ef68f5c2592e_11.JPG)
Την καθιερωμένη πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτα έκοψε τη Δευτέρα (26/2) ο Σύνδεσμος προπονητών ποδοσφαίρου νομού Λάρισας στις εγκαταστάσεις «Super Bowling».
Της Βάσως Γκατζούλη
Παράλληλα στο πλαίσιο της βραδιάς έγινε η Γενική Εκλογοαπολογιστική Συνέλευση. Τέλος στην όμορφη βραδιά ο Σύνδεσμος έκανε και πέντε τιμητικές βραβεύσεις.
Οι βραβεύσεις
![](/Uploads/2024/2/78ae9cecb05c133da0287dac199f3a56_DSC_0042.JPG)
Πρώτη βράβευση έγινε για τον προπονητή κ. Κώστα Κατσάρα ο οποίος δεν μπόρεσε να βρεθεί στην όμορφη βραδιά και το βραβείο του παρέλαβε ο συνεργάτης του και προπονητής τερματοφυλάκων της Α.Ε. Κιλελέρ κ. Ευριπίδης Βακουφτσής.
Δεύτερη βράβευση για τον κ. Μιχάλη Ζιώγα, ο οποίος δεν ήταν εφικτό να βρεθεί στην εκδήλωση.
![](/Uploads/2024/2/2312d9cd6b55235f96d8fcd70a64994d_DSC_0037.JPG)
Τρίτο βραβείο για τον κ. Φεραίο Γιαννακό για την άνοδο της Δόξας Αργυροπουλίου στην μεγάλη κατηγορία. Ο ίδιος ευχαρίστησε θερμά και τον προπονητή κ. Ιωάννη Τσαλάγγα, αφού είχε αναλάβει την ομάδα στον πρώτο γύρο, ενώ εκείνος πήγε στον δεύτερο γύρο.
![](/Uploads/2024/2/fdea75ad2ac4387b3d7d52ac00a5d14c_DSC_0039.JPG)
Τέταρτο βραβείο για τον κ. Δημήτρη Μητσή όπου και εκείνος με τη σειρά του ανέβασε την ομάδα των Αγίων Αναργύρων στην μεγάλη τοπική κατηγορία.
![](/Uploads/2024/2/3fe96d1024677052f9d25a4fbd5c56b9_DSC_0053.JPG)
Και πέμπτο βραβείο, αυτό που είχε την μεγαλύτερη αξία για τον Σύνδεσμο και για τον επίτιμο πρόεδρο των προπονητών, τον κ. Αποστόλη Νεμπεγλέρα, που όπως τόνισε ο κ. Θανάσης Μπάρδας εκ μέρους του Συνδέσμου πως «αν θα μιλούσαμε για τον κ. Νεμπεγλέρα θα έπρεπε να απαριθμήσουμε πολλές σελίδες για την μεγάλη του προσφορά όλα αυτά τα χρόνια».
![](/Uploads/2024/2/e42f05a57efd23bf99637b53eedcaceb_DSC_0060.JPG)
Στο πλαίσιο της εκδήλωσης κόπηκε η καθιερωμένη βασιλόπιτα και το φλουρί βρήκε ο προπονητής του ΠΑΟΛ Αβέρωφ κ. Θανάσης Δουζένης που κέρδισε ένα μπουφάν «Nike».
Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε στη μνήμα του Ηλία Σελιώνη που έφυγε πρόσφατα από τη ζωή.
![](/Uploads/2024/2/015c50a32599c0461d4e3653f8f9c090_DSC_0035.JPG)
![](/Uploads/2024/2/4fb0aa7f072d084100584cee7ac58340_DSC_0047.JPG)
Τίμησαν την εκδήλωση με την παρουσία τους εκ μέρους της Περιφέρειας ο Αντιπεριφερειάρχης Αθλητισμού, Πολιτισμού κ. Σωτήρης Σουλούκος και εκ μέρους του Δήμου ο κ. Βάϊος Κυριτσάκας (Εντεταλμένος Δημοτικός Σύμβουλος Εύρυθμης Λειτουργίας Καταστημάτων Υγειονομικού Ενδιαφέροντος).
Το athleticlarissa και η Βάσω Γκατζούλη ήταν εκεί και σας μεταφέρει πλούσιο φωτογραφικό υλικό.
![](/Uploads/2024/2/93ff0478a43a49bdb8343dda0e7eb6df_DSC_0001.JPG)
![](/Uploads/2024/2/f2f677bfe54c6cfb5e774975cc691e3c_DSC_0004.JPG)
![](/Uploads/2024/2/569365a372fa292ac14bdda904632492_DSC_0005.JPG)
![](/Uploads/2024/2/badf549f1146f85c5dd8e850152a7658_DSC_0006.JPG)
![](/Uploads/2024/2/9a767b1a06c32bfc98d65b3eddef93a7_DSC_0010.JPG)
![](/Uploads/2024/2/662f7295685fcbb05ae1fa2407ae7d1b_DSC_0012.JPG)
![](/Uploads/2024/2/94ab5003f5279c7e49258cfc790df6cd_DSC_0013.JPG)
![](/Uploads/2024/2/1c0f5791d2560ca3269ef18aace3dbba_DSC_0019.JPG)
![](/Uploads/2024/2/5a269b346e713fc28cbd5ea7f2c0da24_DSC_0021.JPG)
![](/Uploads/2024/2/72380704569aa752740be2c66d912fdf_DSC_0022.JPG)
![](/Uploads/2024/2/cf4db79563df2b60e175bc570148878a_DSC_0024.JPG)
![](/Uploads/2024/2/0f7b54aca2c77f1fc1b4257232732c66_DSC_0027.JPG)
![](/Uploads/2024/2/8d551c9b10d2e960ae659021d2591ec3_DSC_0028.JPG)
![](/Uploads/2024/2/d6b0e4bd1fddb900f0be235535204109_DSC_0030.JPG)