![](/Uploads/2024/1/3ec7a2b2b2166e38f21b4bb0743610ff_404539713_1475140806364114_7145741146011945831_n.jpg)
Με το δεξί μπήκε η Δόξα Ομορφοχωρίου τη νέα χρόνια, αφού κέρδισε με ανατροπή 2-1 τους Χαλκιάδες!
Και οι δυο ομάδες μπήκανε πολύ δυνατά στο ματς είχαν πολλές φάσεις. Στο 30’ χαμένο τετ-α-τετ για την γηπεδούχο ομάδα, ο Καββαδίας έβγαλε στον Ροδίτη, ο τελευταίος έκανε το σουτ που πέρασε άουτ.
Στο 45 κερδίζουν πέναλτι οι Χαλκιάδες και κάνουν το 0-1 όπου και έτσι έληξε το πρώτο μέρος.
![](/Uploads/2024/1/1c69cdfa63f4331cfad8ce228edc0bae_403804830_672527331460544_5188984865951489249_n.jpg)
![](/Uploads/2024/1/f1a7daf954f993a0861ce40885050dbb_404519725_1041277366948875_1199005568563775014_n.jpg)
Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν το ματς και φάνηκε από το πρώτο λεπτό αφού χάσανε τέσσερις ευκαιρίες κλασικές όμως και ένα κόρνερ στο 55’ που εκτέλεσε ο Καπετάνιος και ο Καββαδίας με κεφαλιά ψαράκι έκανε το 1-1.
Δέκα λέπτα αργότερα στο 65’ πέναλτι κέρδισαν οι γηπεδούχοι όπου εύστοχα το εκτέλεσε ο Καπετάνιος και έκανε την μεγάλη ανατροπή για το 2-1.
Πολλές χαμένες ευκαιρίες είχε και πάλι οι γηπεδούχοι αλλά το σκορ τελείωσε έτσι μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα όπου οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη με 2-1!
![](/Uploads/2024/1/a038bc0e8fd8a43302405f4e00e486b5_404649465_1056127705533182_3313393929444851619_n.jpg)
![](/Uploads/2024/1/49b5550e6ac7f3192ca35b383efa6bea_404622307_685385053742136_1785248474510974383_n.jpg)
Δόξα Ομορφοχωρίου (Μανώλης Γαραζανάκης): Μπίτης, Καρανικόλας (46’ Μωραΐτης Θ.), Μαξιμιάδης (46’ Λουκά), Γούργος, Μουστάκας, Τσακαβίτης (87’ Δαμασουλιώτης), Κωσταρέλος, Καββαδίας (87’ Χατζηδάκης), Ροδίτης, Καπετάνιος, Παγκράτης.