Μεγάλη νίκη και με ανατροπή για την Δόξα Ομορφοχωρίου!

Με το δεξί μπήκε η Δόξα Ομορφοχωρίου τη νέα χρόνια, αφού κέρδισε με ανατροπή 2-1 τους Χαλκιάδες!

Και οι δυο ομάδες μπήκανε πολύ δυνατά στο ματς είχαν πολλές φάσεις. Στο 30’ χαμένο τετ-α-τετ για την γηπεδούχο ομάδα, ο Καββαδίας έβγαλε στον Ροδίτη, ο τελευταίος έκανε το σουτ που πέρασε άουτ.

Στο 45 κερδίζουν πέναλτι οι Χαλκιάδες και κάνουν το 0-1 όπου και έτσι έληξε το πρώτο μέρος.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν αποφασισμένοι να πάρουν το ματς και φάνηκε από το πρώτο λεπτό αφού χάσανε τέσσερις ευκαιρίες κλασικές όμως και ένα κόρνερ στο 55’ που εκτέλεσε ο Καπετάνιος και ο Καββαδίας με κεφαλιά ψαράκι έκανε το 1-1.

Δέκα λέπτα αργότερα στο 65’ πέναλτι κέρδισαν οι γηπεδούχοι όπου εύστοχα το εκτέλεσε ο Καπετάνιος και έκανε την μεγάλη ανατροπή για το 2-1.

Πολλές χαμένες ευκαιρίες είχε και πάλι οι γηπεδούχοι αλλά το σκορ τελείωσε έτσι μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα όπου οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη με 2-1!

Δόξα Ομορφοχωρίου (Μανώλης Γαραζανάκης): Μπίτης, Καρανικόλας (46’ Μωραΐτης Θ.), Μαξιμιάδης (46’ Λουκά), Γούργος, Μουστάκας, Τσακαβίτης (87’ Δαμασουλιώτης), Κωσταρέλος, Καββαδίας (87’ Χατζηδάκης), Ροδίτης, Καπετάνιος, Παγκράτης.