![](/Uploads/2024/1/3d27cb49c31dd491a3a85c3c93e919a4_11.JPG)
Η Λάρισα ’88 ήταν η μεγάλη νικήτρια για το παιχνίδι με την Δόξα Ραχούλας με τελικό σκορ 0-2. Αξίζει να αναφέρουμε πως το ματς είχε αναβληθεί δύο φορές (μία το Νοέμβριο και μία το Δεκέμβριο).
Της Βάσως Γκατζούλη
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς, η Δόξα Ραχούλας που έχει μία νεανική ομάδα δεν βρέθηκε σε καλή ημέρα, έτσι η Λάρισα ’88 έκαμψε τις αντιστάσεις και στο 60’ έβγαλε τη σέντρα ο Χατζηρούφας και ο Βασίλης Μικερτζής με πλασέ έκανε το 0-1. Στο 65’ καλό σουτ του μαχητικού Μπράτσου έφυγε ελάχιστα άουτ.
![](/Uploads/2024/1/9db0c09807a26f84890490b68471a09c_DSC_0003.JPG)
![](/Uploads/2024/1/60e1a3555351b568f5fc0670c541f189_DSC_0007.JPG)
![](/Uploads/2024/1/00c5bd7a9d6e8ccf319b632a420bf594_DSC_0018.JPG)
![](/Uploads/2024/1/a604c40e3b1e483dbd6d9bbb45a58dde_DSC_0020.JPG)
![](/Uploads/2024/1/fb38ab589c653799bb4d9b64881c532c_DSC_0028.JPG)
![](/Uploads/2024/1/3ead33c9905d5d24f63bf9bfe818d125_DSC_0045.JPG)
![](/Uploads/2024/1/97637fa77a7dad26cd41584d2a5a5c57_DSC_0054.JPG)
![](/Uploads/2024/1/ace9169371fabd371c2eab15a7ef3504_DSC_0063.JPG)
![](/Uploads/2024/1/f43b1dbb94ee027ee26e30b5630fd47a_DSC_0059.JPG)
![](/Uploads/2024/1/26d9ab231f181c72a7724511ac84c08b_DSC_0068.JPG)
Στο 70’ ο Βασίλης Μικερτζής έκανε το σουτ που είχε όμως την ίδια τύχη. Ενώ στο 73’ από πλάγια ο Άλεξ Γιάτσε πλάσαρε για το τελικό 0-2.
![](/Uploads/2024/1/9859b224b90059922c576e376264c2a7_DSC_0092.JPG)
Α.Ε Δόξα Ραχούλας (Κώστας Γούλας): Πριναράκης, Δαβίδης, Θεοχαρούλης Μ., Καλαϊτζόπουλος, Παπαδημητρίου, Λαρίσης, Τζανακούλης (80’ Ψάρρας), Γκιούρης (70’ Γελατζόπουλος), Θεοχαρούλης Β. (60’ Ρίζος), Αργυρακούλης (60’ Σαμψάρης), Νταφούλης.
![](/Uploads/2024/1/0342af4215388b8354b0dfae7d453ae0_DSC_0089.JPG)
Σ.Φ. Λάρισα '88 (Γιώργος Κωνσταντίνου): Κωτέλης, Κωνσταντίνου Β., Ντόνας, Θεοχάρης (60’ λ.τρ. Γιάτσε), Βουλγαράκης, Παυλίδης (75’ Κατσούλης), Μαλάκης (60’ Καντώνιας), Μικερτζής Β., Ιμέρι, Μπράτσος, Μικερτζής Α. (40’ λ.τρ. Χατζηρούφας).
![](/Uploads/2024/1/5cebc24c0bb6eed3261b905383aa73c1_DSC_0080.JPG)
Διαιτητική τριπλέτα: Καραμαγκιόλας, Κολοβός, Τσούντζουρας.
![](/Uploads/2024/1/c23a9dd67af7fdf1f8d684955013243d_DSC_0100.JPG)
![](/Uploads/2024/1/f95b425210ad328bb13e5674a3108394_DSC_0110.JPG)
![](/Uploads/2024/1/42ee273737d78f6dbd2ecd2c26b02b65_DSC_0116.JPG)
![](/Uploads/2024/1/fe9b0856061717e038788a185c26df45_DSC_0192.JPG)
![](/Uploads/2024/1/901ecec344f621fedd3f061368a85ef1_DSC_0137.JPG)
![](/Uploads/2024/1/5fb909558b1f670b1bf59719b91cbff8_DSC_0139.JPG)
![](/Uploads/2024/1/b2e66706a21c85aadab56b742de3ffd2_DSC_0158.JPG)
![](/Uploads/2024/1/2cc978f237634e4b0ba360cacc96ebac_DSC_0167.JPG)
![](/Uploads/2024/1/757b3b5438f766ead66fce55540f56cf_DSC_0181.JPG)
![](/Uploads/2024/1/47715b39b4ff340af11a0e184fd0a6d2_DSC_0217.JPG)
![](/Uploads/2024/1/e460de639c4d372e44c722b02a2c3a6a_DSC_0226.JPG)
![](/Uploads/2024/1/9fbadeaa253fd2b1af35509a53210802_DSC_0234.JPG)
![](/Uploads/2024/1/ccf0ca2889bd6bd46cb746e9f68faaf0_DSC_0256.JPG)