Νίκες για Μακρυχώρι, Γιάννουλη και Βλαχογιάννι

Δείτε ρεπορτάζ από αγώνα της Β’ ΕΠΣΛ (1ος όμιλος) που έγιναν το Σάββατο (9/12).

Αετός Μακρυχωρίου-Λαρισαϊκός 5 – 1

Μεγάλη νίκη για τον Αετό Μακρυχωρίου που παρουσιάστηκε άκρως ανταγωνιστικός για ένα ακόνη ματς. Αυτή τη φορά κέρδισε με σκορ 5-1 τον Λαρισαϊκό! Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και σκόραραν με τους Χύσα (15’), Γκαμπούρα (39’) και Λάλλα (43’) για το 3-0 από ημίχρονο.

Στα πρώτα λεπτά της επανάληψης ο Νινίκας μείωσε σε 3-1 αλλά στο 71’ ο Κοτρώτσιος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε στο 75’ ο Γκαμπούρας.

Αετός Μακρυχωρίου (Βασίλης Ταχτιντής): Φαρμάκης, Πέππας, Γιαννακόπουλος, Χουτεσιώτης, Γκαμπούρας, Τσιντζιλώνης, Λάλλας, Κοτρώτσιος, Χύσα, Σουπεκιώτης, Μανωλόπουλος. Έπαιξαν και οι: Μητσογιάννης Βαγ., Μπιτσαράς, Μπλάντας, Στάμος, Τριανταφύλλου.

Λαρισαϊκός (Θοδωρής Γεωργούλας): Πατέτσιος Αλ., Παράφορος, Κουλούρης, Δέλλας (66’ Νινίκας), Κωνσταντάς (62’ Τασιούλης), Πατέτσιος Ρ., Μικερτζής, Κίτσας Γερ., Παϊτέρης, Σκέντζας (46’ Γούπος), Κουρούκας (72’ Θεοδώρου).

Δόξα Βλαχογιαννίου-Δόξα Βαλανίδας 1 – 0

Με τέρμα που σημείωσε ο Θέμης Δούκας η Δόξα Βλαχογιαννίου επικράτησε και της Δόξας Βαλανίδας με 1-0. Συνεχίζει ανοδικά το Βλαχογιάννι, ενώ και η Βαλανίδα έκανε την δική της αξιόλογη προσπάθεια.

Δόξα Βλαχογιαννίου (Δημήτρης Αλεξανδρής): Παπαϊωάννου, Παληγιάννης, Νέτζο (60’ Χουλσάι), Ιωαννίδης, Κυπαρίσσης, Πέτρου Θ. (60’ Νταμπαλέτσιος), Αθανασούλης Β., Γκουρομπίνος Δ., Φακίτσας, Δούκας, Λιάκος (75’ Γκουρομπίνος Μ.).

Δόξα Βαλανίδας (Βαγγέλης Μάνος): Μελετιάδης, Καρβέλης Αντ., Παλάντζας, Μηλίτσης, Θάνος, Γερούκης, Τσιαμούρας, Ευστρατιάδης, Σταυρακάκης (74’ Βιλανάκης), Ντούντι, Τασιόπουλος (74’ Μπούτος).

Δήμητρα Γιάννουλης-Προοδευτική Βερδικούσισας  2 – 1

Σημαντική νίκη πανηγύρισε η Δήμητρα Γιάννουλης αφού κέρδισε με 2-1 την Προοδευτικής Βερδικούσιας. Η ομάδα του κ. Μάκη Αλεξούδη παραμένει στην πρώτη θέση μαζί με τον Αετό Μακρυχωρίου.

Ο Θάνος στο 5’ έκανε το 0-1 αλλά η Δήμητρα στο 8’ έκανε το 1-1 με τον Γραβάνη. Οι γηπεδούχοι σημείωσαν το νικητήριο γκολ με τον Κώστα Χατζηγορίου στο 43’.

Δήμητρα Γιάννουλης (Μάκης Αλεξούδης): Κοτλής, Ντούφας, Μπλιάμπλιας (46′ Τσακνάκης), Τσεκούρας, Κουρούτσαλης, Τάφα, Καρέλας, Μανάκας (46′ Ντραμπάκουλος), Γραβάνης (80′ Δαούλας), Μπάκος (80′ Βιλανάκης), Χατζηγρηγορίου Κ.

Προοδευτική Βερδικούσιας (Κώστας Μπακλαβάς): Δαούλας, Συνάπαλος Αλ., Μητούλας, Θάνος, Μπακλαβάς Θεμ., Στατήρης, Καρκατσέλας Σοφ., Συνάπαλος Μην., Γκαραβέλης, Τέλιος, Δημήρης.