![](/Uploads/2023/3/739a3a1c4dfa4915733cb9d399164f05_f951d0c7-5a6b-4768-81c7-86e2313fb877_1.jpg)
Ο πρόεδρος της ΕΠΟ Παναγιώτης Μπαλτάκος βρίσκεται ως επικεφαλής αντιπροσωπείας της Ομοσπονδίας στο Κιγκάλι της Ρουάντα προκειμένου να συμμετάσχει στην εκλογική Γενική Συνέλευση της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας Ποδοσφαίρου (FIFA), η οποία θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 16 Μαρτίου 2023.
Στην αντιπροσωπεία της ΕΠΟ μετέχουν ακόμη ο Εκτελεστικός Διευθυντής (CEO) της Ομοσπονδίας Ιάκωβος Φιλιππούσης και η υπεύθυνη Διεθνών Σχέσεων της ΕΠΟ Αθηνά Πατεράκη. Στην εκλογική Γενική Συνέλευση της FIFA μοναδικός υποψήφιος για τη θέση του προέδρου είναι ο σημερινός πρόεδρος Τζιάνι Ινφαντίνο.