![](/Uploads/2023/2/9daa2d9c61d465a368ed42dbf0c9bf67_DSC_0149.JPG)
Στο «Γεώργιος Μητσιμπόνας Α’» αναμετρήθηκαν ο Ιπποκράτης με την Ακαδημία Τυρνάβου, με τους παίκτες του κ. Γιώργου Κοτσιανούλη να επικρατούν με σκορ 3-0 και να συνεχίζουν δυναμικά στον 1ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΛ.
Της Βάσως Γκατζούλη
Ένα ωραίο παιχνίδι το Σάββατο (4/2), οι γηπεδούχοι ήταν κυρίαρχοι στο παιχνίδι και είχαν τον πρώτο λόγο αφού βρίσκονται ψηλά στην κορυφή, στην 2η θέση.
![](/Uploads/2023/2/1526b071165c0c27581e74531266376d_DSC_0001.JPG)
![](/Uploads/2023/2/6ee22462f9a802f3702431a64755d90e_DSC_0011.JPG)
![](/Uploads/2023/2/6b703e65d3b8dc3c1fdeabd1d1678e98_DSC_0017.JPG)
![](/Uploads/2023/2/7dc8b4431bffcc8bff766a9db420203a_DSC_0019.JPG)
![](/Uploads/2023/2/fde5b6515ee80c57879702151e1adc35_DSC_0025.JPG)
![](/Uploads/2023/2/42ef1cbfb963c7214d9bbc38144601fe_DSC_0036.JPG)
![](/Uploads/2023/2/26427e8af345c934a596e8f9ea18a226_DSC_0048.JPG)
Πολύ νωρίς στο 3’ ο Χρήστος Μήτρος εκμεταλλεύτηκε την ασυνεννοησία των αμυντικών, όταν έσκασε η μπάλα και πλάσαρε διαγώνια για το 1-0.
Στο 40’ ο Θοδωρής Ζυγούρης με εντυπωσιακή προσπάθεια αφού πέρασε όλη την άμυνα, μπήκε με την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.
![](/Uploads/2023/2/3a91365f637c3b24a4ab9f64de80d5bd_DSC_0052.JPG)
![](/Uploads/2023/2/d062f55ba7df0dab1b300b5383bc8213_DSC_0069.JPG)
![](/Uploads/2023/2/defc53012b72a0f02b880dbf4b749770_DSC_0074.JPG)
![](/Uploads/2023/2/190098cb034a7b89a92705465554149c_DSC_0092.JPG)
![](/Uploads/2023/2/b83d33d1cef488c4afc43c6ff2ed77c7_DSC_0106.JPG)
![](/Uploads/2023/2/c0cd942a311275a982c29d1eff768cc3_DSC_0111.JPG)
![](/Uploads/2023/2/2a967a9b0993984158eda67763d887dc_DSC_0117.JPG)
![](/Uploads/2023/2/a0bda06fe369d3f091fa2c11f5e4e6fd_DSC_0126.JPG)
![](/Uploads/2023/2/c5f7c5f24cee1186719ba3490d6950d0_DSC_0136.JPG)
![](/Uploads/2023/2/f6bb31279108991c224b7e4c7d4e809d_DSC_0141.JPG)
![](/Uploads/2023/2/b380308613f33c26381e4b772f67de03_DSC_0152.JPG)
Στην επανάληψη, ανέβασε στροφές η Ακαδημία, χάθηκε ευκαιρία στο 63’ με διπλό σουτ του Στέργιου Καραστέργιου, αφού στο πρώτο απέκρουσε προσωρινά ο Κοτσιανούλης, πήρε το ριμπάουντ ο Λυμπίκης, έδωσε ξανά για τον Καραστέργιο, αυτή τη φορά το σουτ του μπλόκαρε ο Κοτσιανούλης. Στο 65’ χαμένο τετ α τετ του Καραστέργιου που πλάσαρε άουτ και στο 85’ για τους φιλοξενούμενους, ο Βασίλης Παπαχατζής έκανε το σουτ και η μπάλα πέρασε ξυστά άουτ.
![](/Uploads/2023/2/69ec90e7a2d59288d3b9184ab9fc86ea_DSC_0158.JPG)
![](/Uploads/2023/2/0aa397ceef18d3ea8adaf01e243c28be_DSC_0164.JPG)
![](/Uploads/2023/2/b393a6ac73b5b838f730f58d18d899ae_DSC_0173.JPG)
![](/Uploads/2023/2/8d86c115dd6ed15ff8dd1133f6118a3a_DSC_0186.JPG)
Όμως από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρίες κλασσικές με τους Ότι Φραχόλι, Χρήστο Μήτρο και Θοδωρή Ζυγούρη και στο 80’ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ότι Φραχόλι με δυνατό αριστερό σουτ για το 3-0.
![](/Uploads/2023/2/a5a4d34c08cfd97e279e1c5142f11662_DSC_0101.JPG)
Ιπποκράτης (Γιώργος Κοτσιανούλης) : Κοτσιανούλης, Γκόνας, Κουκλομένος, Γκόλτσιος, Κίτσας, Κουρούκας, Φάμπιαν (80’ Καραμπίνας), Φραχόλι Ο., Μίχος (46’ Βούγιας), Μήτρος Χ., Ζυγούρης (80’ Μαραμής), Γεωργούλας (80’ Μήτρος Κ.).
![](/Uploads/2023/2/6bc72b08eaf47531495feb872f36868e_DSC_0096.JPG)
Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Έξαρχος, Φουρκιώτης (83’ Παπαγεωργίου), Γκουλέτσας (72’ Μποντούλης), Τσακνάκης, Παπαχατζής Β., Καραστέργιος (83’ λ.τρ. Πότσης), Λυμπίκης (63’ Παπαδόπουλος), Παπαχατζής Ι., Ζαμπακίκας (72’ Κιούσι), Σακούτσιος, Δάσκαλος.
![](/Uploads/2023/2/6d493a482445a7e539bfdbd8cfd0382a_DSC_0086.JPG)
Διαιτητική τριπλέτα: Δεληγιάννη, Γκαρέλης, Κοτούμπας.