Χαραυγή έξι αστέρων! (PICS)

Η Χαραυγή ήταν εκείνη που έπαιξε ένα ωραίο ποδόσφαιρο, κατάφερε να πετύχει έξι τέρματα κόντρα στον Α.Σ. Αβέρωφ που αν και προσπάθησε αποδείχθηκε αδύναμος για να μπορέσει να σταματήσει τους γηπεδούχους (6-0). To ματς έγινε για τον 1ο όμιλο της Γ' ΕΠΣΛ και την 8η αγωνιστική.

Πολύ νωρίς μόλις στο 9’ ωραία κεφαλιά του Παππά μέσα στην περιοχή, για τον Μίχο που με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0.

Τέσσερα λεπτά αργότερα καλό σουτ του Σχοινά, έδιωξε με υπερένταση ο έμπειρος Κοκαλάρας.

Στο 22’ ωραίο κόρνερ του Δαμασιώτη, ο Μίχος δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Κοκαλάρα.

Στο 28’ το σουτ του Μπαρούτα από κοντά έδιωξε με τα πόδια ο Ξύτσας για τον Α.Σ. Αβέρωφ.

Στο 30’ ωραίο γύρισμα της μπάλας του Γαλάνη για τον Πατσούρα, αυτός έκανε το σουτ και το 2-0.

Δύο λεπτά μετά ο Μίχος έκανε τη σέντρα για τον Γαλάνη και αυτός από κοντά το 3-0.

Στο 42’ καλό σουτ του Στρατίκη η μπάλα πέρασε σύριζα από το αριστερό κάθετο δοκάρι.

Στην επανάληψη ο Λάζαρος Γαλάνης με σουτ στο 65’ και 75’ έκανε το 4-0 και το 5-0 αντίστοιχα και φυσικά το χατ – τρικ για τον ίδιο. Και στο 80’ ο Στρατίκης με ωραίο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

Α.Ε.Σ. Χαραυγή-Α.Σ (Γιώργος Σκαφιδάς): Ξύτσας, Στρατίκης, Πατσούρας, Σχοινάς, Τέλιος (46’ Χασιώτης), Γαλάνης, Δαμασιώτης (60’ Βουλτσίδης), Βαρσάμης, Παππάς, Μίχος (46’ Μπαλόσι), Λέτσιος.

Αβέρωφ Λάρισας 2022 (Μέμος Μητούλας): Κοκαλάρας, Μπαγιώτας, Κατσηγιάννης, Κακαρίμπας, Νορ – Ελντίν, Γκιόνας (11’ λ.τρ. Μπαρούτας), Καβαζίδης (70’ Καλτσογιάννης), Κατσιβός, Σπανός, Κυριακίδης, Παπακώστας.

Διαιτητική τριπλέτα: Σούλης, Βελεσιώτης, Αντύπας.