Γεμάτο παιχνίδι χωρίς όμως νικητή στην Γλαύκη

Δάφνη Γλαύκης και Απόλλων Γαλήνης αναμετρήθηκαν με τις δύο ομάδες να αποσπούν από έναν πόντο στο τελικό 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο η Γλαύκη είχε την υπεροχή, δύο καλές ευκαιρίες στο 15’ και 17’ με τα σουτ του Τσιώλη Ν. που έφυγαν άουτ και φυσικά το γκολ στο 20’ με το πλασέ του Τσιώλη Βαγγέλη, ύστερα από την σέντρα του Παπαποστόλου.

Στην επανάληψη όμως η Γαλήνη, ισορρόπησε το παιχνίδι. Στο 51’ η κεφαλιά του Ζήκου έφυγε λίγο έξω από το δοκάρι.

Στο 73’ καλό σουτ του Ντραμπάκουλου μπλόκαρε ο Φιλοκώστας. Η πίεση για την Γαλήνη έφερε την ισοφάριση στο 80’ με την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πλατή και στο 90’ η Γλαύκη με τον Τσιώλη Ν. είχε χαμένο τετ α τετ. Ένα λεπτό αργότερα το σουτ του Σαλοκανά εξ’ επαφής έφυγε άουτ.

Δάφνη Γλαύκης (Γιώργος Παπαντωνίου): Φιλιππίδης (10’ λ.τρ. Φιλοκώστας), Τσιώλης Β. (80’ λ.τρ. Ντινούλης), Ντόντος, Μπλέτσας, Παπαπωστόλου, Τσιώλης Ν., Μούμος, Βράκας, Σβερκούλης, Καραγιάννης (60’ Μπατζογιάννης Π.), Μητροδήμος.

Απόλλων Γαλήνης 2016 (Σπύρος Ευαγγέλου): Σβάρνας, Τσιαμούρας (60’ Τζήκας), Ζυγογιώργος (75’ Ζυγούρης), Σουπεκιώτης, Πλατής, Χαλδούπης, Βαρσάμης (75’ Κότσης), Μπαλανίκας, Σαλοκανάς, Ζήκος (80’ Βιλανάκης), Νταμπάκουλος.

Διαιτητική τριπλέτα: Φακής, Στάϊκος, Μπουρονίκος.