![](/Uploads/2022/11/3bdf96d9b87e5a105ee3878258293fd0_315441570_462150705812484_901896429083970297_n.jpg)
Με Καββαδία και Κωσταρέλλο, μπήκε με το δεξί η Δόξα Ομορφοχωρίου στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΠΣΛ την Κυριακή (13/11), αφού επικράτησε με σκορ 2-0 της ομάδας του Μυραϊκού.
Το σκορ άνοιξε στο 15’ ο Δημήτρης Καββαδίας μετά από σέντρα του Τζόγκα, να είναι στο δεύτερο δοκάρι ο Καββαδίας και να κάνει το 1-0. Στο 40’ ο Μάκης Κωσταρέλλος έκανε με κεφάλια το 2-0.
Μετά την ανάπαυλα υπήρχαν πολλές φάσεις για την Δόξα Ομορφοχωρίου αλλά να δεν σημειώθηκε άλλο τέρμα μέχρι το τέλος.
![](/Uploads/2022/11/8fca241427c7d9fd7ee52dad5c49c1f7_315371604_1117256868957984_5128928607642171491_n.jpg)
*Η Δόξα Ομορφοχωρίου αφιερώνει την πρώτη νίκη στην κερκίδα, αφού στο πρώτο ματς, μετά από χρόνια οργανώθηκαν με το παλιό όνομα (nexal boys) αλλά με νέα γενιά μετά από χρόνια ως ο 12ος παίχτης στην κερκίδα του γηπέδου και να δίνουν παλμό για την αγαπημένη ομάδα του χωριού τους!
Δόξα Ομορφοχωρίου (Χρήστος Ντικολιανίδης): Μάνης, Δοδοντσάκης, Γούργος, Μιχόπουλος, Μαξιμιάδης, Κωσταρρέλος, Καλόγηρος, Τσακαβίτης, Τσιόγκας, Σφέτσιος, Καββαδίας.
Έπαιξαν και οι: Σαμαράς, Ροδίτης, Μουστάκας, Καρανικόλας, Δαμασουλιώτης.
![](/Uploads/2022/11/776f5b39ad75a8a18e22cf7846c7ae2c_315418720_851148789413654_6642420961840537525_n.jpg)
*Πριν το παιχνίδι η ομάδα της Δόξας βρέθηκε στο χορηγό της (έφτιαξε τους σάκους), στο καφέ Franklin coffee (Άνθιμου Γαζή 41).
![](/Uploads/2022/11/23b41410b7bde05ee1f4cbe4ed247847_315179855_678471950381403_1628597553242430999_n.jpg)
Διαιτητική τριπλέτα: Ακρίβος, Μπασινός, Αναγνωστόπουλος.