![](/Uploads/2022/8/a05c42e525070756feb92a0222cc81cd_τοπ1.JPG)
Το πρώτο του φιλικό παιχνίδι έδωσε το απόγευμα της Τρίτης (23/8) ο Αχιλλέας Φαρσάλων, όπου αντιμετώπισε την Δήμητρα Γιάννουλης στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης.
Της Βάσως Γκατζούλη
Για την ιστορία οι γηπεδούχοι επικράτησαν με σκορ 3-0 σε ένα ματς που διεξήχθη κάτω από βροχή και αέρα. Παρόλα αυτά οι δύο τεχνικοί (Βασίλης Μπακογιάννης – Αχιλλέας Μανάκας) έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα σε ένα ματς που έγιναν αρκετές αλλαγές, ενώ υπήρχαν απουσίες ποδοσφαιριστών εκατέρωθεν.
">http://
![](/Uploads/2022/8/19a4b188aa300865a461c684e29cc745_DSC_0096.JPG)
![](/Uploads/2022/8/b6447eed5e0d5ffbd154eb7b230c9638_DSC_0105.JPG)
![](/Uploads/2022/8/a28960bee41a088a256f4c4bfa0ace88_DSC_0109.JPG)
![](/Uploads/2022/8/1f17dff2576aa8b46874290e1bb4b5cc_DSC_0110.JPG)
![](/Uploads/2022/8/223d82c2aec58c190c9e8f7135f2c333_DSC_0165.JPG)
![](/Uploads/2022/8/a99584105372b7f144106fb822482d34_DSC_0170.JPG)
![](/Uploads/2022/8/5c0458033bcb9dfe046038c85f99d5c8_DSC_0174.JPG)
Στο πρώτο ημίχρονο δύο καλές ευκαιρίες για τον Αχιλλέα. Στο 13’ ο Μπλατσέρης έκανε το σουτ και η μπάλα πέρασε δίπλα από το δοκάρι. Με την μεγαλύτερη ευκαιρία να γίνεται στο 18’ με τον Παπακωνσταντίνου που πέρασε και τον τερματοφύλακα, έκανε το σουτ, η μπάλα έφυγε άουτ.
Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, πολύ ωραία ενέργεια από τον Γιώργο Μπλατσέρη, όπου με ωραίο σουτ βρήκε δίχτυα για το 1-0.
Πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης κέρδισε πέναλτι, εκτέλεσε εύστοχα για το 2-0 και στο 80’ ο Καραμπούζης με ωραίο πλασέ ύστερα από πάσα του Πρισακάρου έκανε και το τελικό 3-0.
![](/Uploads/2022/8/930ba54ad2496eca03b27b42ad73319f_DSC_0188.JPG)
Αχιλλέας Φαρσάλων (Βασίλης Μπακογιάννης – Βαγγέλης Κολιός): Σταυράκης, Μπαρούτζας, Τλούπας, Αετόπουλος, Καραμπούζης, Γκατζούλης, Χουσενάι, Γκαραλιάκος, Μπλατσέρης, Παπακωνσταντίνου, Κερμελίδης.
Έπαιξαν και οι: Νικολακούλης, Λάιος, Φουρίκης, Πρισακάρου, Σάρα, Μπρόσκα.
![](/Uploads/2022/8/1fef7ae7dfaecf0c573d4e3a4bf9c822_DSC_0183.JPG)
Δήμητρα Γιάννουλης (Αχιλλέας Μανάκας – Θανάσης Δουζένης): Κουκουτιανός, Καρέλας, Σαπάκος, Κουρούτσαλης, Αλατάς, Μπουκουβάλας, Καρβούνης, Αρσένης, Λόλας, Νάστας, Αθανασιάδης.
Έπαιξαν και οι: Μανάκας Γ., Τάχος, Τζήκας, Σκιαδόπουλος, Γεράσης, Παππάς, Κονταξής, Ντόνας, Βασιλόπουλος, Παρτάλας.
Διαιτητική τριπλέτα: Κοσμάνος, Δίχρης, Κοντογιάννης.
![](/Uploads/2022/8/bdc7764a660b9b37f9650defce90f8ea_DSC_0195.JPG)
![](/Uploads/2022/8/f1070855dd7cff8d6e9c34a5318755c5_DSC_0199.JPG)
![](/Uploads/2022/8/77bdf155f498ded5ccf54246f097d18e_DSC_0206.JPG)
![](/Uploads/2022/8/c7e0882455ed4cc24c58737a2d7c91ab_DSC_0209.JPG)
![](/Uploads/2022/8/71fcff71410c758da0c90254277435fc_DSC_0212.JPG)
![](/Uploads/2022/8/31b75a6dd359c9919b08833118c56223_DSC_0222.JPG)
![](/Uploads/2022/8/708b56a684c3abeaa37385d4c3cbcee3_DSC_0224.JPG)
![](/Uploads/2022/8/7267416c72397633926ee93a8c64b31b_DSC_0232.JPG)
![](/Uploads/2022/8/f6bc9e7699e3a3cdf4cb5a5e6027b693_DSC_0237.JPG)
![](/Uploads/2022/8/9c57681b5acbf21d58e1d9b5bebe6833_DSC_0242.JPG)
![](/Uploads/2022/8/75095636a3bee9c44e6298eac3aeccb0_DSC_0266.JPG)
![](/Uploads/2022/8/59898d4e705da80db926520f2f907c92_DSC_0268.JPG)
![](/Uploads/2022/8/858d52533007569b37475e46a4148c14_DSC_0287.JPG)
![](/Uploads/2022/8/a25338e4cb085c79e3172139505be855_DSC_0291.JPG)
![](/Uploads/2022/8/fd1cd8f919e63743b32df30100f61261_DSC_0297.JPG)
![](/Uploads/2022/8/1a0afcfce47aff0cdd862c65345337ef_DSC_0317.JPG)
![](/Uploads/2022/8/4a4c19c9a6d3f9f678689072dfa950a7_DSC_0318.JPG)
![](/Uploads/2022/8/daf526f667563584e1b1b038e9149ff5_τοπ.JPG)