![](/Uploads/2022/7/2dd9eb461cf38981d6c1e7d26c4a04c8_7274cfc7-c4b9-40d1-9f49-6db5a7805815_1.jpg)
Η Εκτελεστική Επιτροπή της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας κατά τη σημερινή της πρώτη συνεδρίαση έλαβε τις εξής αποφάσεις.
• Εξέλεξε τον κ. Μάνο Γαβριηλίδη στη θέση του Α' Αντιπροέδρου, με 10 ψήφους υπέρ και ένα λευκό επί 11 ψηφισάντων.
• Όρισε ως πρόεδρο στην Πρωτοβάθμια Επιτροπή Επίλυσης Οικονομικών Διαφορών τον ε.τ. Αρεοπαγίτη κ. Κωνσταντίνο Παναρίτη.
• Όρισε το Πανθεσσαλικό Στάδιο του Βόλου ως έδρα του αγώνα της Εθνικής Ομάδας Γυναικών για τον αγώνα με την Ουαλία στις 2 Σεπτεμβρίου 2022 για τα προκριματικά του Mundial Γυναικών.
• Αποφάσισε ότι οι αγώνες του 2ου ομίλου του τουρνουά Νεανίδων, UEFA European Under-19 Championship 2022/23 στις 4, 7 και 10 Οκτωβρίου θα διεξαχθούν στο Παμπελοποννησιακό Στάδιο της Πάτρας και το Εθνικό Στάδιο Ναυπάκτου. Στον 2ο όμιλο συμμετέχουν οι Ελλάδα, Σουηδία, Ολλανδία και Τουρκία.
Στη διάρκεια της συνεδρίασης, ο πρόεδρος της Κεντρικής Επιτροπής Διαιτησίας Μαρκ Κλάντεμπεργκ ενημέρωσε μέσω τηλεδιάσκεψης για τον κανονισμό διαιτησίας 2022-2023.