Νίκη για την Ομόνοια (PICS)

Η Ομόνοια κέρδισε με σκορ 2-0 την Συκέα στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Γ’ ΕΠΣΛ (1ος όμιλος).

Απομένει άλλη μία αγωνιστική για το φινάλε του πρωταθλήματος με το συγκρότημα του Θανάση Τσουμάνη και Στέλιου Τζήμα να ολοκληρώνει με απόλυτη επιτυχία τη χρονιά με την άνοδο στην παραπάνω κατηγορία.

Στο ματς είχε ένταση και πάθος. Διεξήχθη στη Νέα Πολιτεία, οι γηπεδούχοι επικράτησαν με δύο γκολ (ένα σε κάθε ημίχρονο).

Στο 8’ πολύ ωραία σέντρα του Παπαχρήστου, η μπάλα βρίσκει στον αντίπαλο έγινε 1-0 (αυτογκόλ).

Στο 15’ καταπληκτική σέντρα του Θεοχαρίδη Χρήστου, κεφαλιά του Κατσούλη, απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Συκέας.

Τρία λεπτά μετά χαμένο πέναλτι για τους νικητές, το κέρδισε ο Δρόσος, το εκτέλεσε ο ίδιος και απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Συκέας.

Στο 68’ ωραία κάθετη πάσα του Δρόσου στον Αλευρά και με πολύ ωραίο πλασέ διαμόρφωσε το 2-0.

*Η ομάδα της Ομόνοιας εύχεται τα «χρόνια πολλά» στον ποδοσφαιριστή της Δημήτρη Γεωργατζά και του εύχεται καλή πρόοδο στις σπουδές του στο ΑΠΘ.

Ομόνοια Λάρισας (Θανάσης Τσουμάνης – Στέλιος Τζήμας): Τσιτσιώνης, Κυριάκου, Παπαχρήστος, Μούτσα, Γεράσης, Σπανός, Δρόσος, Τζιώλης, Κατσούλης Αχ., Θεοχαρίδης Χ., Αφεντούλης.

Έπαιξαν και οι: Αλευράς, Γκάμπριελ, Μακρυνίκας, Γεωργατζάς.

Διαιτητική τριπλέτα: Κοσμέτου, Τάνας, Μπελμέζα.